Ментор та менторство
Написано  Опубліковано в НАВЧАЄМОсь
18
січ.

Ментор та менторство

Що таке менторство?

Менторство – це процес взаємодії більш досвідченої в певній сфері людини з менш досвідченою, при якому відбувається передача знань, навичок, вмінь.

Для чого потрібне менторство?

Менторство учить мислити і спілкуватися іншими категоріями. Наставники виходять  не з того, як влаштована реальність, а з того, як протеже з нею зіткнеться. Влитися в середовище професіоналів неможливо без знання термінології. Тому менторство виступає лише частиною професійного становлення.

Мета менторства - допомогти підопічним добитися успіху. Існують цілі компанії (стартап-акселератори або стартап-інкубатори), працюючі над тим, щоб звести менторів з початківцями стартаперами.

У західній культурі менторство є більш розповсюдженим. Звісно, можна отримувати нові знання серед  колег і тоді таке спілкування буде «на рівні». Але менторство передбачає спілкування у «середовищі нерівних», де обговорено заздалегіть, що один займає позицію експерта, а інший учня.

Studway розповідає, що ментор – це людина, у якої є практичний досвід у певній ситуації або сфері діяльності і яка допомагає тобі. Разом ви визначаєте план твоїх подальших дій. Найчастіше це декілька цілей з професійного середовища та обрана для цього стратегія. Але ментор не відповідає за твій успіх і реалізацію твоїх планів – він лише супроводжує на шляху до мети корисними порадами, рекомендаціями. Відповідальність за реалізацію мети цілковито покладена на тебе.

Які бувають ментори?

Найчастіше їх розподіляють умовно на дві категорії: ментори або наставники для професійного розвитку та особистісного. Перший тип дає настанови для роботи, розвитку стартапу, пошуку стажування. Цей ментор може допомогти пройти стажування на тій посаді, про яку мрієш. Наставник з особистісного розвитку – людина, яка досягла мрії, подібної до твоєї, або опанувала навички, як-от монтування відео.

Кожному потрібний свій ментор. Неважливо, в підприємницькій, спортивній, письменницькій, або середовищу шоу бізнесу людина прагне досягти успіху. Бажає він побудувати успішну кар'єру або розкрутити стартап - самостійно пробитися до вершини важко. Відомі актори, письменники, бізнесмени, чиї імена сьогодні знає весь світ, признаються, що без досвідченого порадника не досягли б таких висот. Вони з вдячністю називають імена особистих менторів - професіоналів, які поділилися з ними часткою власних перемог.

Щоб дізнатись чи можете ви бути ментором,  пройдіть тест «Який ти ментор\яка ти менторка»? за наступним покликанням http://prosvitcenter.org/test-mentorstvo

 

Джерела

https://chmnu.edu.ua/hto-takij-mentor-i-de-jogo-znajti/

https://uaeu.top/nauka/khto-takij-mentor-dlya-chogo-v-n-potr-bnij.html

(0 голосів)
Остання зміна Вівторок, 18 січня 2022 11:33