Для чого потрібна візуалізація навчальної інформації?
Опубліковано в Викладання
14
трав.

Для чого потрібна візуалізація навчальної інформації?

Метою візуалізації є не картинки, а проникнення в суть

Бен Шнайдерман

Сьогодні в навчальний заклад приходять діти, чиї психологічні особливості сформувалися в умовах нового інформаційного середовища, що створилося в результаті масового поширення мобільних технологій та Інтернету, які стали доступними практично кожній дитині. Без урахування цих змін неможливо організувати ефективне навчання. «Кліпове» мислення сучасного цифрового покоління, орієнтоване на фрагментарне сприйняття саме візуальної інформації, з одного боку, а з іншого – нові освітні технотренди та збільшені можливості інформаційно-комунікаційних технологій стимулюють педагогів до використання візуалізації в предметному навчанні.

Візуалізувати навчальний матеріал можна за допомогою різноманітних засобів та прийомів, які були розроблені і запропонованими дослідниками та практиками в галузі педагогіки і психології. Для цього використовуються таблиці, діаграми, схеми, графіки, моделі (у тому числі інтерактивні інтелект-карти) тощо.

 На сьогодні є велика низка онлайн-сервісів та ПЗ, які дозволяють тим чи іншим шляхом візуалізувати інформацію, наприклад:


 

1 5R2jk6dA cCoNLACkIf Zg1.  AnyChart.  Програмний засіб, який створено для розробки різного роду графіків для візуалізації статистичних та математичних даних. Він містить широкий набір інструментів для побудови інтерактивних діаграм, картограм, а також моделювання статистичних, фінансових, числових даних. У середовищі передбачено великий набір шаблонів, які дозволяють користувачу створити якісний візуалізований контент, використовуючи індивідуальний підхід до кожної деталі .

 


easy.ly2. Easel.ly. Цей засіб дозволяє швидко створити презентаційний матеріал у вигляді інфографіки з використанням діаграм та малюнків на основі готових шаблонів


 infogr.am 3. Infogram. Цей сервіс розрахований на користувачів, які не розуміються на веб-дизайні та програмуванні. Процес створення складається з декількох кроків, серед яких вибір шаблону з потрібним дизайном (один з шести варіантів), внесення власної інформації до шаблону, додавання зображень або відео (наприклад, з YouTube), публікація в соціальних мережах або розміщення на власному сайті.


prezi4. Prezi. Хмарний сервіс для створення інтерактивних презентацій. Головною особливістю сервісу є можливість перетворення елементів під час демонстрації презентації (віддалення, повороти, акценти на певних об’єктах, елементах чи частинах слайду). Серед переваг використання Prezi варто виділити можливість спільної роботи над проектом декількома користувачами, публікацію готової презентації в блозі або на сайті, збереження презентації для автономного показу без використання інтернету .


graphing chrome 1  5. GeoGebra. У середовищі передбачено можливість моделювання математичних об’єктів, а також роботу з таблицями і статистичні розрахунки.


owToon  6. PowToon. Онлайн-сервіс для створення анімованих відео та презентацій з широким спектром додаткових можливостей. Передбачено декілька варіантів анімації тексту та малюнків на слайдах (скрайбінг, послідовна поява літер тощо).


Screenshot XMind 03 7. XMind. Безкоштовний програмний засіб для створення інтелект-карт містить великий набір готових шаблонів для редагування і створення на їх основі власного візуалізованого продукту. Його інструментарій дає змогу створювати інтелект-карти, діаграми, таблиці, логічні і деревоподібні діаграми, а також експортувати документи у Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, формат PDF, зображення. Передбачена можливість додавання до документу файлів.


 videscribe 8. VideoScribe. Сервіс дозволяє створювати відеоролики з елементами скрайбінгу, малюючи сюжет від руки. У безкоштовній пробній версії (пробний період складає 7 діб) передбачено три готових шаблони, які допоможуть створити динамічну презентацію.

Цікаву інформацію можете знайти тут

А як працювати з описаними в  статті сервісами можна навчитись тут:

 

(1 Голосувати)
Остання зміна П'ятниця, 07 червня 2019 14:08