Структура за темами
- Загальне
Опис ОП
Освітня програма
«Видавнича справа та медіакомунікації»
Галузь знань: 06 Журналістика
Спеціальність: 061 Журналістика
Освітній ступінь -
бакалавр
ОПП розроблена робочою групою у складі:
1. Фінклер Юрій Едуардович – доктор філологічних наук (журналістика), професор, викладач циклової комісії журналістики Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола – керівник проєктної групи (гарант освітньої програми).
2. Вишневська Галина Богданівна – кандидат філологічних наук, голова циклової комісії журналістики Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола – член проєктної групи.
3. Путькалець Людмила Анатоліївна – кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач циклової комісії журналістики Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола – член проєктної групи.
4. Гайда Ольга Мирославівна – кандидат філологічних наук, викладач циклової комісії іноземних мов Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола – член проєктної групи.
5. Борсук Наталія Іванівна – магістр журналістики, викладач циклової комісії журналістики Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола – член проєктної групи.
Випускова ЦК -
циклова комісія журналістики
Голова ЦК -
Вишневська Галина Богданівна, кандидат філологічних наук, спеціаліст вищої категорії
! Для перегляду програми навчальної дисципліни оберіть відповідний освітній компонент на структурно-логічній схемі
I семестр II семестр III семестр IV семестр V семестр VI семестр VII семестр VIII семестр Назва дисципліни - обов'язкові дисципліни
Назва дисципліни - вибіркові дисципліни
- СЕМЕСТР І
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - поглиблене пізнання фонетичного, лексичного, граматичного складу української мови, усвідомлення тенденцій у функціонуванні їх на сучасному зрізі, а також вироблення у студентів умінь і навичок послуговуватися одиницями цих рівнів при підготовці пресових, аудіо- та візуальних матеріалів різних жанрів; формування усвідомленої висококультурної національно-мовної особистості журналіста. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань. ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції. ПР08. Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань. ПР11. Вільно спілкуватися, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою. ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації. ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення. ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда М.О.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 2 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - опанування студентами сутності історичних подій, явищ, процесів, що відбувалися в Україні від найдавніших часів до сьогодення, з’ясування провідних тенденцій та особливостей їх розвитку, встановлення взаємозв’язку та взаємозалежності; оволодіння студентами теоретичними знаннями й практичними навичками, зокрема, навичками аналізу, систематизації, узагальнення й критичного мислення; вивчення основних періодів розвитку української культури, з’ясування сутнісних ознак духовної і матеріальної культури, її гуманістичної спрямованості, демократизму, дослідження проблеми етногенезу та культурогенезу українського народу, формування ціннісних орієнтирів.
Програмні результати навчання - ПР03. Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР08. Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих
знань.ПР10. Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР13. Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних
наук.ПР21. Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Шкільнюк Н.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 600 год / 20 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік залік екзамен Мета дисципліни - практичне оволодіння усним (монологічним та діалогічним) та писемним мовленням, граматичним та лексичним матеріалом; розвиток навичок читання та аудіювання. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР12. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - формування у майбутніх фахівців теоретичних знань, практичних умінь та головних фахових компетентностей щодо необхідного обсягу знань у галузі наукових досліджень, підготовка їх до самостійного виконання наукової роботи, ознайомлення з методикою підготовки повідомлень, доповідей, наукових статей, курсових і дипломних робіт.
Програмні результати навчання - ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних
наук.ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 150 год / 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - дати знання щодо сутності процесів масової комунікації та методів дослідження, формувати поняття про глобальні тенденції масової комунікації, поглибити розуміння та сформувати уявлення про систему політичних, економічних та соціокультурних трансформацій, з якими масова комунікація пов`язана специфікою своєї природи.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 2 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - ознайомлення студентів з сучасними уявленнями про роль і багатоаспектний зміст психологічного компоненту творчості; підвищенні психологічної культури майбутнього фахівця для успішної реалізації професійної діяльності і саморозвитку.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Синоруб Г.П.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 210 год / 7 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік Мета дисципліни - надати студентам знання про теоретикометодологічні, організаційні та історичні засади книгознавства, з'ясувати феномени книги, ознайомити студентів із системою та проблематикою українських книгознавчих досліджень; формувати компетентності майбутніх науковців для успішної роботи з різноманітними джерелами під час підготовки наукового дослідження. Програмні результати навчання - ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою .ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук.ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію.ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності. Перейти до НМК (викл. Бездіжа А.А.)
- СЕМЕСТР ІІ
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - формування загальних компетентностей на фоні осмислення, розуміння та засвоєння знань про найбільш загальні закономірності дійсності (буття) в органічній єдності з сутністю та природою людини. Теоретичне вивчення та висвітлення питань філософського характеру, що витікають з проблематики співвідношення «людина і світ». Створити передумови глибокого критичного відношення до власних бажань, цілей, дій, наслідків діяльності.
Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР03. Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР06. Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР10. Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень
ПР11. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою
ПР13. Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР20. Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 600 год / 20 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік залік екзамен Мета дисципліни - практичне оволодіння усним (монологічним та діалогічним) та писемним мовленням, граматичним та лексичним матеріалом; розвиток навичок читання та аудіювання. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР12. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - ознайомлення студентів з теоретичними засадами аналітичної економіки, її механізмами та методами управління. Програмні результати навчання - ПР03. Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР08. Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань.
Перейти до НМК (викл. Муха Р.А.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 150 год / 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - опанування студентами необхідних теоретичних основ і практичних навичок видавничої діяльності та редагування. Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції .
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою.
ПР 13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності .
Перейти до НМК (викл. Бездіжа А.А.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 150 год / 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - розширення світогляду студентів щодо періодів книгоутворення та друкарства, яке мало значний вплив на формування культури та писемності в Україні. Програмні результати навчання - ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції .
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіа продукту.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності .
Перейти до НМК (викл. Бездіжа А.А.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 210 год / 7 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік Мета дисципліни - надати студентам знання про теоретикометодологічні, організаційні та історичні засади книгознавства, з'ясувати феномени книги, ознайомити студентів із системою та проблематикою українських книгознавчих досліджень; формувати компетентності майбутніх науковців для успішної роботи з різноманітними джерелами під час підготовки наукового дослідження. Програмні результати навчання - ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою .
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук.
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Бездіжа А.А.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 150 год / 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - забезпечити студентів знаннями складників творчого процесу журналіста, особливостей взаємодії пізнання, аргументації, узагальнень. А також забезпечити єдність теоретичної і практичної підготовки студента, оволодіння ним навичками роботи над матеріалами різних жанрів, зокрема, особлива увага приділяється методиці підготовки журналістських матеріалів до друку.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Подаряща О.І.)
- СЕМЕСТР ІІІ
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 600 год / 20 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік залік екзамен Мета дисципліни - практичне оволодіння усним (монологічним та діалогічним) та писемним мовленням, граматичним та лексичним матеріалом; розвиток навичок читання та аудіювання. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР12. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік екзамен Мета дисципліни - формування мовнокомунікативної компетентності студентів; усвідомленої позитивної мовної поведінки; оволодіння нормами сучасної української літературної мови; набуття навичок оперування термінологією майбутньої спеціальності; уміння користуватися різними функційними стилями й підстилями в навчальній діяльності та професійному вжитку; формування навичок комунікативно виправданого використання засобів мови з дотриманням етикету фахового спілкування. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань. ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції. ПР08. Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань. ПР11. Вільно спілкуватися, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою. ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації. ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення. ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік екзамен Мета дисципліни - освоєння студентами комплексу теоретичних знань і практичних навичок оволодіння здатністю використовувати сучасні інформаційні технології для
розробки об’єктів комп’ютерної графіки та формування зображень із застосуванням сучасних дизайнерських програм, підготовки в цифровому форматі видавничої продукції з урахуванням усіх необхідних стандартів і норм роботи з програмними пакетами для дизайну та верстки, в тому числі електронних мультимедійних виданьПрограмні результати навчання - ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05. Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обов’язкових джерел інформації
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР19. Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіа продукту.
Перейти до НМК (викл. Чубей О.О.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 540 год / 18 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен екзамен екзамен екзамен Мета дисципліни - підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках журналістської майстерності, вести педагогічну і наукову діяльність у галузі.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР04 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних
наук.ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обов’язкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 510 год / 17 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік Мета дисципліни - Оволодіння теоретичними та методичними основами редакторського аналізу, професійною методикою роботи над твором, оригіналом, виданням;
оволодіння навичками підготовки редакційних висновків; набуття практичних навичок оцінки і виправлення авторського оригіналу, підготовка до його видання; одержання базових знань для редакторського аналізу конкретних видів літератури.Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також
його промоціюПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - подати множину теоретичних знань і практичних навичок із коректури, без яких неможливе ґрунтовне опрацювання видавничого оригіналу. Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань.
ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
Перейти до НМК (викл. Бездіжа А.А.)
=================== КАФЕДРАЛЬНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ==================
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Web-дизайн
Підтримка сайту
Мета дисципліни -
опанування студентом комплексу теоретичних знань і практичних навичок зі створення статичних і динамічних web-сторінок засобами мови розмітки гіпертексту HTML та каскадних таблиць стилів CSS.
Мета дисципліни -
опанування студентом комплексу теоретичних знань і практичних навичок зі створення динамічних web-сайтів з використанням систем керування контенту (CMS).
Програмні результати навчання -
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
Програмні результати навчання -
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
Перейти до НМК (викл. Павлюс В.П.)
Перейти до НМК (викл. Павлюс В.П.)
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Суспільно-політична література та особливості її редагування
Основи відеомонтажу
Мета дисципліни -
опанування студентами необхідних теоретичних основ, методики й практичних навичок редагування текстів та видань суспільно-політичної тематики.
Мета дисципліни -
набуття студентами ґрунтовних знань з принципів побудови систем відеомонтажу та їх складових частин, отримання практичних навичок роботи в програмних середовищах лінійного та нелінійного монтажу.
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
- СЕМЕСТР IV
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 600 год / 20 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік залік екзамен Мета дисципліни - практичне оволодіння усним (монологічним та діалогічним) та писемним мовленням, граматичним та лексичним матеріалом; розвиток навичок читання та аудіювання. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР12. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік екзамен Мета дисципліни - формування мовнокомунікативної компетентності студентів; усвідомленої позитивної мовної поведінки; оволодіння нормами сучасної української літературної мови; набуття навичок оперування термінологією майбутньої спеціальності; уміння користуватися різними функційними стилями й підстилями в навчальній діяльності та професійному вжитку; формування навичок комунікативно виправданого використання засобів мови з дотриманням етикету фахового спілкування. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР08. Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань.
ПР11. Вільно спілкуватися, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік екзамен Мета дисципліни - освоєння студентами комплексу теоретичних знань і практичних навичок у системі підготовки в цифровому форматі видавничої продукції з урахуванням усіх необхідних стандартів і норм роботи з програмними пакетами для дизайну та верстки. Програмні результати навчання - ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05. Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обов’язкових джерел інформації
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР19. Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіа продукту.
Перейти до НМК (викл. Чубей О.О.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 540 год / 18 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен екзамен екзамен екзамен Мета дисципліни - підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках журналістської майстерності, вести педагогічну і наукову діяльність у галузі.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР04 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних
наук.ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обов’язкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 510 год / 17 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік Мета дисципліни - Оволодіння теоретичними та методичними основами редакторського аналізу, професійною методикою роботи над твором, оригіналом, виданням;
оволодіння навичками підготовки редакційних висновків; набуття практичних навичок оцінки і виправлення авторського оригіналу, підготовка до його видання; одержання базових знань для редакторського аналізу конкретних видів літератури.Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також
його промоціюПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 2 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - формування у майбутніх медіапрацівників компетентності у сфері медіаетики, прав людини, рівності та недискримінації, посилення чутливості українських журналістів до вразливої проблематики, дотримання етичних журналістських стандартів у висвітленні питань, пов’язаних із актуальними темами.
Програмні результати навчання - ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 30 год / 1 кредит ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю залік Мета - виявлення у студентів здібностей до наукової роботи, які з часом можуть бути розвинені у подальшій діяльності.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР04 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю залік залік Мета дисципліни - детально ознайомитись з організацією роботи видавництва (редакції), випробування набутих теоретичних знань у ранзі редактора (журналіста), а також конкретизація набутих знань за напрямками спеціалізації: електронні видання, книжкові видання, газетно-журнальні видання, аудіовізуальні ЗМІ. Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію.
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
=================== КАФЕДРАЛЬНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ==================
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Тревел журналістика
Політичний аналіз
Мета дисципліни -
надання здобувачам необхідний об’єм знань з міжнародного туризму, тревел-журналістики, їх сучасного стану, форм та особливостей у світі, навчити використовувати на практиці загальні принципи, методи і прийоми комунікації, тревел-блогерства.
Мета дисципліни -
підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних аналітично і аргументовано надати власне бачення політичних проблем, явищ і новин, які можуть актуалізувати інтерес аудиторії.
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства
ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою
ПР12 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства
ПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовою
ПР12 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Фотожурналістика
Технології PR
Мета дисципліни -
ознайомлення студентів із основними поняттями теорії фотожурналістики, специфікою роботи фотожурналіста та підготовкою фотоілюстрацій для різних видів ЗМІ.
Мета дисципліни -
сформувати у студентів систему знань з теорії та практики public relation, навчити основним принципам та засобам здійснення зв’язків з громадськістю, виробити навички самостійного планування PR-кампаній.
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
- Topic 5
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 600 год / 20 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік залік екзамен Мета дисципліни - практичне оволодіння усним (монологічним та діалогічним) та писемним мовленням, граматичним та лексичним матеріалом; розвиток навичок читання та аудіювання. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел. ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР12. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 540 год / 18 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен екзамен екзамен екзамен Мета дисципліни - підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках журналістської майстерності, вести педагогічну і наукову діяльність у галузі.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР04 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних
наук.ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обов’язкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 510 год / 17 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік Мета дисципліни - Оволодіння теоретичними та методичними основами редакторського аналізу, професійною методикою роботи над твором, оригіналом, виданням;
оволодіння навичками підготовки редакційних висновків; набуття практичних навичок оцінки і виправлення авторського оригіналу, підготовка до його видання; одержання базових знань для редакторського аналізу конкретних видів літератури.Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також
його промоціюПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках журналістської майстерності, вести педагогічну і наукову діяльність у галузі.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних
наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на різну тематику, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Путькалець Л.А.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - формування у майбутніх медіапрацівників розуміння сутності явища інформаційна війна, інформаційна безпека, ознайомити з основними загрозами інформаційній безпеці та виробити уявлення про ефективність інструментів забезпечення інформаційної безпеки держави.
Програмні результати навчання - ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих
знань.ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва.
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіа продукту.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
=================== КАФЕДРАЛЬНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ==================
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Журналістська майстерність
Проблематика ЗМІ
Мета дисципліни -
формування у майбутніх медіапрацівників конкретних знань і умінь спілкування з різними людьми в різних обставинах,
знаходження актуальних, цікавих тем, написання якісних текстів, формування компетентної, цілісної позиції щодо різних аспектів життя в аудиторії.Мета дисципліни -
студенти оволодіють комплексом знань, умінь і навичок, необхідних для успішної фахової діяльності при висвітленні найважливіших проблем сучасності, навчаться встановлювати причинно-наслідкові зв’язки у виникненні, розвитку й перебігові певних подій, процесів та явищ в царині політичного та соціального життя країни.
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР 13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 150 год/ 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Дизайн друкованих видань
Феномен джинси
Мета дисципліни -
опанування студентами необхідних теоретичних основ, методики і практичних навичок розробки дизайну друкованих видань.
Мета дисципліни -
сформувати уявлення про «джинсу» як діяльність журналіста, що порушує принципи журналістської етики, та навчити розпізнавати «джинсу».
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
- Topic 6
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 600 год / 20 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 3 год/тиждень 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік залік екзамен Мета дисципліни - практичне оволодіння усним (монологічним та діалогічним) та писемним мовленням, граматичним та лексичним матеріалом; розвиток навичок читання та аудіювання. Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР12. Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовою.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР17. Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 540 год / 18 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен екзамен екзамен екзамен Мета дисципліни - підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках журналістської майстерності, вести педагогічну і наукову діяльність у галузі.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР04 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних
наук.ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обов’язкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 510 год / 17 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік залік залік залік Мета дисципліни - Оволодіння теоретичними та методичними основами редакторського аналізу, професійною методикою роботи над твором, оригіналом, виданням;
оволодіння навичками підготовки редакційних висновків; набуття практичних навичок оцінки і виправлення авторського оригіналу, підготовка до його видання; одержання базових знань для редакторського аналізу конкретних видів літератури.Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також
його промоціюПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - ознайомлення студентів з принципами і методами проведення соціологічних досліджень в сучасних масовокомунікаційних процесах, методиками опрацювання отриманих даних. Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - ознайомити студентів з можливостями літературного редагування й удосконалення мови та стилю авторського оригіналу в процесі підготовки тексту до оприлюднення. Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР04 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Подаряща О.І.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 30 год / 1 кредит ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - виявлення у студентів здібностей до наукової роботи, які з часом можуть бути розвинені у подальшій діяльності.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону
Перейти до НМК Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю залік залік Мета дисципліни - детально ознайомитись з організацією роботи видавництва (редакції), випробування набутих теоретичних знань у ранзі редактора (журналіста), а також конкретизація набутих знань за напрямками спеціалізації: електронні видання, книжкові видання, газетно-журнальні видання, аудіовізуальні ЗМІ. Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань.ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію.ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформахПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва. Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
=================== КАФЕДРАЛЬНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ==================
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 150 год/ 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Сучасні тренди видавничої справи
Видавничий бізнес
Мета дисципліни -
здобуття студентами теоретичних відомостей зі стану сучасного українського та зарубіжного літературного та видавничого процесу, тенденцій їх розвитку, оволодіння практичними навиками щодо аналізу та організації сучасного видавничого процесу.
Мета дисципліни -
системне вивчення основної бази з організації видавничого бізнесу на теоретичному та практичному рівнях, що оослуговуватиме формуванню фахової підготовки спеціалістів з видавничої справи та редагування.
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону
Програмні результати навчання -
ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР06. Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР09. Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства
ПР16. Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР20. Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Муха Р.А.)
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Журналістські професії
Основи операторської майстерності
Мета дисципліни -
ознайомлення студентів із різноманіттям професій у ЗМІ. Надання базових знань та навичок зі сфери професійної діяльності у галузі журналістики, а саме, основних фахових вимог у роботі, організаційної побудови редакції сучасного медіа і обов’язків працівників, безпеки діяльності журналістів, та етичних принципів.
Мета дисципліни -
підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках телебачення – художньому, документальному, науковопізнавальному, вести педагогічну і наукову діяльність в цій галузі. Навчити студентів формуванню зорових образів для аудіовізуального мистецтва, оволодіти засобами художнього вираження і методами втілення літературної першооснови - сценарію – до аудіовізуального твору; опанування теоретичних знань і навичок практичної роботи теле-, кінооператора, теоретичними знаннями і навичками практичної роботи теле-, кінооператора як одного з творців фільму.
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні
технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завданьПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з
використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформаціїПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему,
визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюдненняПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
Перейти до НМК (викл. Подаряща О.І.)
- Topic 7
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках журналістської майстерності, вести педагогічну і наукову діяльність у галузі.
Програмні результати навчання - ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних
наук.ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 150 год / 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - ознайомити студентів з основними принципами і засадами діяльності сучасної телевізійної журналістики, виявити та обґрунтувати специфіку телебачення в системі ЗМІ, зокрема в сучасних умовах активного розвитку електронної комунікації, сформувати у студентів уміння застосовувати набуті знання у практичній діяльності. Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати на всіх напрямках журналістської майстерності, вести педагогічну і наукову діяльність у галузі.
Програмні результати навчання - ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - здобуття здобувачами вищої освіти комплексу теоретичних і практичних знань щодо організації комунікаційних процесів у кризових ситуаціях.
Програмні результати навчання - ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР05. Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР07. Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР13. Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних
наук.ПР16. Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію.
ПР21. Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Подаряща О.І.)
================ ЗАГАЛЬНОКОЛЕДЖНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ===============
Компонент ОП - загальноколеджний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 90 год/ 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 2 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Управління власними фінансами
Управління власною кар'єрою та тайм-менеджмент
Мета дисципліни -
полягає у формуванні системи знань про основні інструменти управління власними фінансами та оволодіння студентами навичок ефективно розпоряджатися власними фінансами, планувати особистий бюджет і знижувати ризики, приймати зважені фінансові рішення щодо можливостей розширення джерел власних доходів; планування і коригування власних видатків; формування особистих фінансових резервів і здійснення заощаджень; використання кредитних ресурсів та здійснення інвестування власних заощаджень
Мета дисципліни -
ознайомлення студентів з теоретичними засадами, механізмами, методами управління кар’єрою та напрямкам
ефективного тайм-менеджменту, що стане запорукою успішного становлення молодого фахівця у різних сферах господарської діяльності.Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
Програмні результати навчання -
ПР03. Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР 06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з
урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.ПР 07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
Перейти до НМК (викл. Муха Р.А.)
=================== КАФЕДРАЛЬНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ==================
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 180 год/ 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Медіамаркетинг
Риторика і спічрайтинг
Мета дисципліни -
формувати у студентів теоретичні знання особливостей управлінської діяльності медіа як соціальною системою та виробництвом, про маркетингові задачі медіапідприємств, засоби й інструменти їх розв'язання, медіабрендинг, особливості дистрибуції медіапродукції; поєднати оволодіння теорією з виробленням навичок практичного застосування прийомів і засобів маркетингу.
Мета дисципліни -
– надати студентам вичерпні теоретичні знання з даного предмету;
– розвинути наявні навички публічного мовлення;
– викликати у студентів щире бажання займатися самовдосконаленням у напрямі формування власних риторичних умінь та навичок у майбутньому шляхом включення у практику спічрайтингу.Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства
ПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності
Програмні результати навчання -
ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03. Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
РН 04. Аналізувати сучасні тенденції розвитку журналістської етики.
РН 05. Розуміти принципи, процеси і технології організації
роботи з впровадження журналістської етики.ПР08. Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань.
ПР09. Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
РН 10. Розробляти нові методології визначення порушень журналістської етики.
ПР13. Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
РН 17. Аргументовано відстоювати свої погляди у розв’язанні професійних завдань при виявленні фактів порушення медіаетики.
ПР19. Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту.
ПР21. Застосовувати знання в своїй професійній діяльності.
Перейти до НМК (викл. Бажанова Н.В.)
Перейти до НМК (викл. Фінклер Ю.Е.)
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Правова журналістика
Робота в кадрі
Мета дисципліни -
підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати за спеціалізацією правова журналістика, якісно та повно висвітлювати юридичні питання. Опанування теоретичними знаннями необхідними для написання, редагування, збору і виробництва правових новин чи правових статей новинарного характеру у будь-якому виді засобів масової інформації.
Мета дисципліни -
вивчення основ екранної творчості ведучого інформаційного телевізійного мовлення.
Програмні результати навчання -
ПР01. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР 02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР03. Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт,
інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегамиПР 04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР13. Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обов’язкових джерел
інформаціїПР15. Створювати грамотний медіапродукт на задану тему,
визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення
чи платформи оприлюдненняПР 20. Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону
Перейти до НМК (викл. Майка М.Б.)
Перейти до НМК (викл. )
- Topic 8
==================== БЛОК ОБОВ'ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ====================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - сформувати розуміння процесу виробництва і трансляції радіопередач; дослідити особливості жанрів та професій, навчити застосовувати набуті знання на практиці; привити студентам розуміння сутності і принципи диференціації та конвергенції сучасних жанрів радіожурналістики, роз’яснити доцільність і потребу нових професій у радіожурналістиці.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на різну тематику, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
Перейти до НМК (викл. Пулькалець Л.А.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - формування необхідного комплексу теоретичних знань стосовно правового регулювання у сфері масової комунікації та інформаційних правовідносин, правового статусу засобів масової інформації в Україні, визначення загальних засад рекламної діяльності та сутності поняття системи електронного урядування.
Програмні результати навчання - ПР 02. Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР 04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР 09. Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства
ПР 18. Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва.
ПР 19. Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту.
Перейти до НМК (викл. Майка М.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - Оволодіння системою тих правил і принципів медіакритичної діяльності, яка становить досить широку панораму журналістського самовдосконалення, вироблених практикою норм організації інформаційного матеріалу, психології творчості, журналістської етики тощо; сформувати поняття про медіакритичні аспекти; навчити здійснювати медіакритичні дослідження регіонального інформаційного простору. Програмні результати навчання - ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР04 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й півробітництва
ПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.
ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності технологій медіа-аналізу в умовах інформаційних війн.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - закріплення і поглиблення теоретичних знань та практичних навиків, засвоєних при вивченні дисциплін «Журналістські професії», «Основи операторської майстерності», «Комп’ютерно-видавничі технології», «Соціологія масової комунікації». Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції.
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами.
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань.
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег.
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань.
ПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення.
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію.
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва.
Перейти до НМК (викл. Вишневська Г.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна
Загальний обсяг дисципліни - 180 год / 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю залік Мета дисципліни - - узагальнення і поглиблення теоретичних знань з усіх журналістських дисциплін;
- виявлення здібностей студента аналізувати поставлену дипломним завданням проблему і знаходити її оптимальне рішення;
- виявлення здібностей студента до самостійного творчого мислення;
- удосконалення професійної майстерності студентів при виконанні конкретного практичного завдання фахового спрямування.
Програмні результати навчання - ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знаньПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акціїПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегамиПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерелПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завданьПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колегПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знаньПР09 Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільстваПР10 Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та примноження суспільних і культурних цінностей і досягненьПР11 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, українською мовоюПР12 Вільно спілкуватися з професійних питань, включаючи усну, письмову та електронну комунікацію, іноземною мовоюПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наукПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформаціїПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюдненняПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоціюПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформахПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництваПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродуктуПР20 Аналізувати та визначати вимоги та потреби розвитку видавничої справи та медіаринку з врахуванням особливостей регіону.ПР21 Застосовувати знання в своїй професійній діяльності ================ ЗАГАЛЬНОКОЛЕДЖНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ===============
Компонент ОП - загальноколеджний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 90 год/ 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 2 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Стартапи: перші кроки в підприємництві
Війна, мир і безпека України у вимірі міжнародного права
Мета дисципліни -
формування у студентів цілісного розуміння стосовно організації та управління процесом реалізації стартап- проєкту. оволодівання необхідними знаннями та практичними навичками поетапної реалізації стадій стартап-проєктів від генерування ідеї, сегментування ринку, визначення ядра бізнесу, розроблення бізнес-моделі до виведення продукту на ринок; уміння оцінювати стартап-проєкти та створювати його бізнес-план.
Мета дисципліни -
формування у здобувачів вищої освіти фахових компетентностей щодо опанування способів і методів забезпечення міжнародної безпеки у сучасному світі, розуміння систем колективної безпеки, формування у студентів знань щодо сучасних гібридних загроз безпеці України, а також навиків визначення заходів протидії цим загрозам, створення стратегічного бачення миру для нашої держави.
Програмні результати навчання -
РН 07. Організовувати процес обслуговування споживачів готельних та ресторанних послуг на основі використання сучасних інформаційних, комунікаційних і сервісних технологій та дотримання стандартів якості і норм безпеки;
РН 10. Розробляти нові послуги (продукцію), використовуючи сучасні технології виробництва та обслуговування споживачів.
РН 13. Визначати та формувати організаційну структуру підрозділів, координувати їх діяльність, визначати їх завдання та штатний розклад, вимоги до кваліфікації
персоналу.РН15. Розуміти економічні процеси та здійснювати планування, управління і контроль діяльності суб’єктів готельного та ресторанного бізнесу.
РН 16. Виконувати самостійно завдання, розв’язувати задачі і проблеми, застосовувати їх в різних професійних ситуаціях та відповідати за результати своєї діяльності.
РН 18. Презентувати власні проекти і розробки, аргументувати свої пропозиції щодо розвитку бізнесу.
РН 21. Розуміти і реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Перейти до НМК (викл. Бажанова Н.В.)
Програмні результати навчання -
ПР01. Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань.
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР09. Оцінювати діяльність колег як носіїв прав і обов’язків членів суспільства, представників громадянського суспільства.
ПР10. Оцінювати діяльність колег з точки зору зберігання та
примноження суспільних і культурних цінностей і досягнень.Перейти до НМК (викл. Заставна О.П.)
=================== КАФЕДРАЛЬНИЙ КАТАЛОГ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ==================
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 150 год/ 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю залік Репортерська праця
Основи міжособистісного спілкування
Мета дисципліни -
надати студентам знання, які необхідні під час роботи журналіста-новинаря.
Мета дисципліни -
формування у майбутніх фахівців професійних та комунікативних компетенцій на основі розкриття сучасних наукових концепцій, понять, методів та технологій міжособистісного спілкування; поглиблення і розширення вербальної майстерності
Програмні результати навчання -
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР06 Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
Програмні результати навчання -
ПР04. Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел.
ПР06. Планувати свою діяльність та діяльність колективу з урахуванням цілей, обмежень та передбачуваних ризиків.
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціально-комунікаційних наук.
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію.
Перейти до НМК (викл. Гайда О.М.)
Компонент ОП - кафедральний каталог вибіркових дисциплін
Загальний обсяг дисципліни - 150 год/ 5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Журналістські розслідування
Пресслужби
Мета дисципліни -
є формування у студентів теоретичної бази знань з основ розслідувальної діяльності в інформаційній сфері, практичних навичок пошуку інформації в реєстрах, ефективної взаємодії з командами журналістів-розслідувачів, використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в організації всіх видів інформаційних процесів: пошуку, аналізу, перетворення, збереження, презентації інформації, формування морально-етичних та вольових якостей, гнучкості та критичності мислення, необхідних для проведення власних розслідувань.
Мета дисципліни -
ознайомити студентів із діяльністю пресслужб та інформаційних агентств, підвищити рівень комунікативної компетентності майбутніх фахівців у галузі мас-медіа.
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР03 Оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт, інформаційну акцію, що організована й проведена самостійно або разом з колегами
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні
технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завданьПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР14 Генерувати інформаційний контент за заданою темою з
використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформаціїПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР18 Використовувати необхідні знання й технології для виходу з кризових комунікаційний ситуацій на засадах толерантності, діалогу й співробітництва
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
Програмні результати навчання -
ПР01 Пояснювати свої виробничі дії та операції на основі отриманих знань
ПР02 Застосовувати знання зі сфери предметної спеціалізації для створення інформаційного продукту чи для проведення інформаційної акції
ПР04 Виконувати пошук, оброблення та аналіз інформації з різних джерел
ПР05 Використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних завдань
ПР07 Координувати виконання особистого завдання із завданнями колег
ПР08 Виокремлювати у виробничих ситуаціях факти, події, відомості, процеси, про які бракує знань, і розкривати способи та джерела здобування тих знань
ПР13 Передбачати реакцію аудиторії на інформаційний продукт чи на інформаційні акції, зважаючи на положення й методи соціальнокомунікаційних наук
ПР14. Генерувати інформаційний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації
ПР15 Створювати грамотний медіапродукт на задану тему, визначеного жанру, з урахуванням каналу поширення чи платформи оприлюднення
ПР16 Планувати свою роботу та роботу колег, спрямовану як на генерування інформаційного контенту, так і створення медіапродукту, а також його промоцію
ПР17 Розміщувати оперативну інформацію про свій медіапродукт на доступних інтернет-платформах
ПР19 Застосовувати знання технологій цифрової безпеки для створення якісного медіапродукту
Перейти до НМК (викл. Подаряща О.І.)