- Загальна інформація по ОПП
Опис ОПП
Освітньо-професійна програма
«Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»
Галузь знань: 27 Транспорт
Спеціальність: 274 Автомобільний транспорт
Освітньо-професійний ступінь -
фаховий молодший бакалавр
ОПП розроблена робочою групою у складі:
1. Горішна Любов Володимирівна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач автотранспортних дисциплін, керівник робочої групи – гарант освітньої програми.
2. Чорній Любомир Несторович – відмінник освіти, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, завідувач професійного ліцею, викладач автотранспортних дисциплін.
3. Перчик Ігор Михайлович – спеціаліст вищої категорії, викладач автотранспортних дисциплін.
Випускова ЦК -
циклова комісія дисциплін автомобільного транспорту
Голова ЦК -
Зуєв Володимир Олександрович, спеціаліст
III семестр IV семестр V семестр VI семестр VII семестр VIII семестр Назва дисципліни - дисципліни підготовки фахового молодшого бакалавра
Назва дисципліни - блок вибіркових освітніх компонент
! Для перегляду програми навчальної дисципліни оберіть відповідний освітній компонент на структурно-логічній схемі
Семестр VIII
- Семестр VIII
============================ Фахова підготовка ============================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 60 год / 2 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - набуття теоретичних знань про фахове/ділове спілкування, його місце в професійній діяльності, про призначення і структуру ділових документів, необхідних фахівцю певного профілю; формують стійкі комунікативні компетенції, потрібні в професійному спілкуванні, навички послуговуватись вербальними і невербальними засобами обміну інформацією; засвоюють мовні стереотипи комунікацій; усвідомлюють важливість знань особливостей професійної мови для успішної фахової діяльності.
Програмні результати навчання - РН-2. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово при обговоренні професійних питань
РН-22. Доносити до широкого кола осіб (колеги, керівники, клієнти) власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфері професійної
діяльності.Перейти до НМК (викл. Павелко Я.Б.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год/ 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 2 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік екзамен Мета дисципліни - засвоєння студентами законів, принципів, методів та прийомів, які необхідні майбутньому спеціалісту для розуміння основ роботи та розрахунку деталей, вузлів приладів, аналізу механічних явищ, що з’являються при дослідженні, експлуатації, випробуванні, ремонтних роботах. Програмні результати навчання - РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-6. Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних,законодавчих та інших аспектів.
РН-7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН-11. Розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при обслуговуванні та ремонті об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН-13. Проєктувати об’єкти автомобільного транспорту, його систем та окремих елементів; складати плани розміщення устаткування, технічного оснащення та організації робочих місць, визначати склад та площі приміщень.
Перейти до НМК (викл. Рапінда Н.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 60 год / 2 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Мета дисципліни - досягнення всебічного повного розуміння здобувачами вищої освіти природи та суті основних понять та інститутів транспортного права (транспортна
діяльність, транспортні відносини, суб’єкти транспортного права, транспортні зобов’язання, транспортні договори, тощо), вміння застосовувати здобуті теоретичні знання у практичній роботі.Програмні результати навчання - РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН6 Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення
якості, а також технічних, економічних, законодавчих та інших аспектів.РН-7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН-8. Розуміти і застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові та законодавчі акти України, міжнародні нормативні документи, Правила технічної експлуатації автомобільного транспорту, інструкції та рекомендації,які використовуються на автомобільному транспорті.
РН-12. Використовувати, оформляти та впроваджувати у виробництво документацію щодо технологічних процесів експлуатації, обслуговування та ремонту автомобільних транспортних засобів, їх систем та інших інструктивних вказівок, правил та методик.
РН-19. Здійснювати адміністративне діловодство, документування та управління якістю згідно нормативно-правових актів, інструкцій та методик.
РН-22. Доносити до широкого кола осіб (колеги, керівники, клієнти) власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфері професійної діяльності.
Перейти до НМК (викл. Мельник Т.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год/ 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Мета дисципліни - набуття студентами знань про експлуатаційні властивості паливно-мастильних матеріалів (ПММ) і спеціальних рідин, їх вплив на техніко-економічні показники роботи автомобілів; організацію їх раціонального використання при експлуатації технологічного транспорту, а також про способи зменшення витрат палива і моторних олив та екологічні властивості ПММ.
Програмні результати навчання - РН7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за
професійним спрямуванням.РН8. Розуміти і застосовувати у професійній діяльності нормативно- правові та законодавчі акти України, міжнародні нормативні документи, правила технічної експлуатації автомобільного транспорту, інструкції та рекомендації,які використовуються на автомобільному транспорті.
РН9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН10. Планувати та здійснювати дослідницькі заходи з використанням відповідного обладнання, аналізувати їх результати.
РН15. Організовувати експлуатацію автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
Перейти до НМК (викл. Горішна Л.В.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 60 год / 2 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Мета дисципліни - засвоєння та формування знань про основні закономірності взаємодії людини, суспільства і природи, особливості впливу антропогенних чинників на природне середовище та його зворотну дію, методи управління процесами природокористування.
Програмні результати навчання - РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-9. Аналізувати та оцінювати об'єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи.
РН-22. Доносити до широкого кола осіб (колеги, керівники, клієнти) власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфері професійної діяльності.
Перейти до НМК (викл. Слабіцька Н.П.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Мета дисципліни - формування в студентів знань та навичок, які дозволяють оволодіти основами інформаційного забезпечення організації транспортного процесу на автомобільному транспорті та з максимальною ефективністю їх використовувати в подальшій практичній діяльності.
Програмні результати навчання - РН-3. Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення, інформаційні та інформаційно-комунікаційні технології для планування, аналізу, контролю та оцінювання об’єктів і процесів автомобільного транспорту, експлуатаційних властивостей автомобільних транспортних засобів, здійснення технікоекономічних розрахунків, роботи з проєктноконструкторською документацією та виконання інших завдань у галузі автомобільного транспорту.
РН-4. Аналізувати та оцінювати необхідну інформацію науково-технічної літератури, базах даних та інших джерелах.
Перейти до НМК (викл. Слєпцова О.Я.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 180 год/ 6 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю диференційований залік Мета дисципліни - практичне ознайомлення та одержання практичних навиків по виконанню робіт пов'язаних із заміною (дублюванням) інженерно-технічних працівників. У процесі студенти набувають необхідних практичних навиків, які будуть використані при розробці та оформленні дипломного проекту.
Програмні результати навчання - РН7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН20. Аналізувати техніко-експлуатаційні та техніко-економічні показники автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
РН22. Доносити до широкого кола осіб (колеги, керівники, клієнти) власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфері професійної діяльності.
Перейти до НМК (викл. Данилишин Г.М., Перчик І.М.)
==================== Вибіркові дисципліни (за вибором студента) ===================
Компонент ОП - блок вибіркових дисциплін підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 75 год / 2,5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Соціологія
Психологія
Мета дисципліни -
формування системи знань з історії та сучасних концепцій соціології як важливого показника освіченості фахівця, ознайомити студентів із суспільством як системним утворенням, розібратися в сутності його структурних елементів, простежити взаємозв’язок між ними. Значна увага приділяється ролі людського потенціалу в суспільстві, проблемам взаємовідносин людини та соціуму, гармонізації цього процесу.
Мета дисципліни -
формування у студентів здатності оцінювати власні пізнавальні процеси, психологічні стани та почуття з метою забезпечення ефективної і безпечної діяльності, організовувати власну діяльність, як складову колективної діяльності.
Програмні результати навчання -
РН-2. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово при обговоренні професійних питань.
РН-4. Аналізувати та оцінювати необхідну інформацію науково-технічної літератури, базах даних та інших джерелах.
РН-7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН-22. Доносити до широкого кола осіб (колеги, керівники, клієнти) власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфері професійної діяльності.
Програмні результати навчання -
РН 5 Розв’язувати задачі формування трудових ресурсів та професійного розвитку персоналу та виявляти резерви підвищення ефективності праці співробітників об’єктів автомобільного транспорту.
РН 6 Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних, законодавчих та інших аспектів.
Перейти до НМК (викл. Городиська Н.І.)
Навчальна програма
Перейти до НМК (Гузик Н.А.)
Компонент ОП - блок вибіркових дисциплін підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 105 год / 3,5 кредитів ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Технологічні основи відновлення деталей
Особливості фірмового обслуговування автомобілів
Мета дисципліни -
ознайомлення і вивчення існуючих методів відновлення спрацьованих деталей машин і механізмів, що забезпечить їхню готовність до вирішення завдань професійної діяльності.
Мета дисципліни -
набуття студентами необхідних знань при вивчені методів формування і будови сучасних зарубіжних автомобілів та їхнього сервісного обслуговування.
Програмні результати навчання -
РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН-11. Розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при обслуговуванні та ремонті об’єктів автомобільного
транспорту, їх систем та елементів.РН-14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
Програмні результати навчання -
РН-14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН-15. Організовувати експлуатацію автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
РН-16. Організовувати ефективну виробничу діяльність малих колективів виконавців (бригад, дільниць, пунктів), щодо експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН-17. Здійснювати технічну діагностику автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів з використанням відповідних методів та засобів.
РН-20. Аналізувати техніко-експлуатаційні та техніко-економічні показники автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
Перейти до НМК (викл. Левкович М.Г.)