- Загальна інформація по ОПП
Опис ОПП
Освітньо-професійна програма
«Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»
Галузь знань: 27 Транспорт
Спеціальність: 274 Автомобільний транспорт
Освітньо-професійний ступінь -
фаховий молодший бакалавр
ОПП розроблена робочою групою у складі:
1. Горішна Любов Володимирівна – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач автотранспортних дисциплін, керівник робочої групи – гарант освітньої програми.
2. Чорній Любомир Несторович – відмінник освіти, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, завідувач професійного ліцею, викладач автотранспортних дисциплін.
3. Перчик Ігор Михайлович – спеціаліст вищої категорії, викладач автотранспортних дисциплін.
Випускова ЦК -
циклова комісія дисциплін автомобільного транспорту
Голова ЦК -
Зуєв Володимир Олександрович, спеціаліст
III семестр IV семестр V семестр VI семестр VII семестр VIII семестр Назва дисципліни - дисципліни підготовки фахового молодшого бакалавра
Назва дисципліни - блок вибіркових освітніх компонент
! Для перегляду програми навчальної дисципліни оберіть відповідний освітній компонент на структурно-логічній схемі
- Семестр VII
============================ Фахова підготовка ============================
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Мета дисципліни - формування загальних компетентностей на фоні осмислення, розуміння та засвоєння знань про найбільш загальні закономірності дійсності буття в органічній єдності з сутністю та природою людини. Теоретичне вивчення та висвітлення питань філософського характеру, що витікають з проблематики співвідношення «людина і світ». Створити передумови глибокого критичного відношення до власних бажань, цілей, дій, наслідків діяльності. Предметом вивчення є цілісна система уявлень та знань про систему буття, людину в даній системі, закономірності людського існування в природі та суспільстві, природу та сутність людської свідомості, процесу пізнання, цінності, життєдіяльність та інші аспекти філософського характеру.
Програмні результати навчання - РН-4. Аналізувати та оцінювати необхідну інформацію науково-технічної літератури, базах даних та інших джерелах.
РН-7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН-22. Доносити до широкого кола осіб (колеги, керівники, клієнти) власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфері професійної діяльності.
РН 25. Використовувати професійні знання та навики у міжнародному контексті.
Перейти до НМК (викл. Дживра О.І.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 2 год/тиждень 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік екзамен Мета дисципліни - засвоєння студентами законів, принципів, методів та прийомів, які необхідні майбутньому спеціалісту для розуміння основ роботи та розрахунку деталей, вузлів приладів, аналізу механічних явищ, що з’являються при дослідженні, експлуатації, випробуванні, ремонтних роботах.
Програмні результати навчання - РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-6. Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних,законодавчих та інших аспектів.
РН-7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН-11. Розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при обслуговуванні та ремонті об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН-13. Проєктувати об’єкти автомобільного транспорту, його систем та окремих елементів; складати плани розміщення устаткування, технічного оснащення та організації робочих місць, визначати склад та площі приміщень.
Перейти до НМК (викл. Рапінда Н.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 120 год / 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - є набуття здобувачами освіти стійких та якісних економічних компетентностей, пізнання сутності і закономірностей розвитку планування та організації діяльності підприємства, формування знань про особливості організації праці і виробництва в умовах автотранспортних підприємств, про особливості планування діяльності підприємств автомобільного транспорту, вивчення методів та механізмів управління, що забезпечить їхню готовність до вирішення завдань професійної діяльності.
Програмні результати навчання - РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-3. Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення, інформаційні та інформаційно-комунікаційні технології для планування, аналізу, контролю та оцінювання об’єктів і процесів автомобільного транспорту, експлуатаційних властивостей автомобільних транспортних засобів, здійснення технікоекономічних розрахунків, роботи з проєктно-конструкторською документацією та виконання інших завдань у галузі автомобільного транспорту.
РН-5. Розв’язувати задачі формування трудових ресурсів та професійного розвитку персоналу та виявляти резерви підвищення ефективності праці співробітників об’єктів автомобільного транспорту.
РН 21. Розробляти управлінські рішення щодо подальшого функціонування структурних підрозділів підприємства з оцінкою якості їх продукції
Перейти до НМК (викл. Горішна Л.В.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 120 год/ 4 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Мета дисципліни - вивчення майбутніми фахівцями основних положень теорії двигунів внутрішнього згоряння, особливостей їх конструкцій і характеристик, кінематики і динаміки, формування у фахівців системи наукових та професійних знань і навичок в галузі двигунобудування.
Програмні результати навчання - РН4. Аналізувати та оцінювати необхідну інформацію науково-технічної літератури, базах даних та інших джерелах.
РН7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН10. Планувати та здійснювати дослідницькі заходи з використанням відповідного обладнання, аналізувати їх результати.
РН11. Розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при обслуговуванні та ремонті об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН20. Аналізувати техніко-експлуатаційні та техніко-економічні показники автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
РН21. Застосовувати математичні та статистичні методи для проєктування об’єктів і процесів автомобільного транспорту, розрахунку їх характеристик, прогнозування та розв’язання інших складних завдань автомобільного транспорту.
Перейти до НМК (викл. Данилишин Г.М.)
Компонент ОП - обов'язкова дисципліна підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 135 год
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе Форма підсумкового контролю диференційований залік Мета дисципліни - формування професійних навичок; уміння приймати самостійні технічні рішення; виконувати різні обов’язки, зв’язані з його майбутньою професією механіка автомобільного транспорту.
Програмні результати навчання - РН1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання типових спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН6. Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних, законодавчих та інших аспектів.
РН9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН11. Розробляти та впроваджувати технологічні процеси та устаткування, оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при обслуговуванні та ремонті об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН12. Використовувати, оформляти та впроваджувати у виробництво технічну документацію щодо технологічних процесів ексалуатації, обслуговування та ремонту автомобільних транспортних засобів, їх систем.
РН14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН22. Доносити до широкого кола осіб власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфкрі професійної діяльності.
РН23 Аналізувати та визначати вимоги та потреби ринку сфери автомобільного транспорту з урахуванням регіональних особливостей.
Перейти до НМК (викл. Горішна Л.В.)
==================== Вибіркові дисципліни (за вибором студента) ===================
Компонент ОП - блок вибіркових дисциплін підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год/ 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Оцінка транспортних засобів
Тарифи та тарифні системи на транспорті
Мета дисципліни -
Метою вивчення дисципліни є сформувати у студентів практичні навички щодо проведення оцінки транспортних засобів. Завданням дисципліни є вивчення та оволодіння методичними підходами та принципами оцінки, страхування та ціноутворення в автотранспорті.
Мета дисципліни -
оволодіння студентами фаховими навичками в області тарифів на транспорті, особливостей використання тарифної політики на різних видах транспорту, в т.ч. автомобільному транспорті. Програмні результати навчання -
РН-4. Аналізувати та оцінювати необхідну інформацію науково-технічної літератури, базах даних та інших джерелах.
РН-9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН-20. Аналізувати техніко-експлуатаційні та техніко-економічні показники автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
Програмні результати навчання -
РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-4. Аналізувати та оцінювати необхідну інформацію науково-технічної літератури, базах даних та інших джерелах.
РН-6. Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних,законодавчих та інших аспектів.
РН-7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН-9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН-21. Застосовувати математичні та статистичні методи для проєктування об’єктів і процесів автомобільного транспорту, розрахунку їх характеристик, прогнозування та розв’язання інших складних завдань автомобільного транспорту.
Перейти до НМК Оцінка транспортних засобів (викл. Копестинська О.І.)
Перейти до НМК Тарифи та тарифні системи на транспорті
Компонент ОП - блок вибіркових дисциплін підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 5 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Електрообладнання автомобілів
Основи автомобільних технологій
Мета дисципліни -
вивчення будови, принципу роботи та експлуатації систем і окремих елементів електричного та електронного обладнання найпоширеніших моделей автомобільного транспорту; електротехнічних характеристик електричних машин та обладнання; факторів, які впливають на ефективність роботи і продуктивність електричних машин та методів їх визначення; методів діагностування і технічного обслуговування електричного та електронного обладнання; режимів роботи та способів раціонального застосування електричних машин.
Мета дисципліни -
Програмні результати навчання -
РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН-11. Розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при обслуговуванні та ремонті об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН-14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН-20. Аналізувати техніко-експлуатаційні та техніко-економічні показники автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
Програмні результати навчання -
Перейти до НМК Електрообладнання автомобілів (викл. Данилишин Г.М.)
Перейти до НМК Основи автомобільних технологій
Компонент ОП - блок вибіркових дисциплін підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 3 год/тиждень Форма підсумкового контролю диференційований залік Технічний контроль
Гідравліка
Мета дисципліни -
ознайомлення студентів з основними технологічними процесами , придбання ними навиків по виконанню розбірно-збірних робіт, сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професійної діяльності, формування на базі одержаних знань професійних умінь і досвіду прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах, виховання потреби систематично оновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
Мета дисципліни -
Отримання студентами необхідних знань фізичних властивостей рідин, основних законів гідравліки та конструкції гідравлічних та пневматичних машин та приводів, умінь застосовувати отриманні знання під час експлуатації та проектування гідравлічних та пневматичних приводів, навиків в питаннях експлуатації та проектування гідравлічної системи автомобілів.
Програмні результати навчання -
РН-1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН-6. Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних,законодавчих та інших аспектів.
РН-7. Аналізувати інформацію, отриману в результаті професійної діяльності, узагальнювати, систематизувати й використовувати її за професійним спрямуванням.
РН-14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН-17. Здійснювати технічну діагностику автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів з використанням відповідних методів та засобів.
Програмні результати навчання -
РН-9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті
РН-11. Розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при обслуговуванні та ремонті об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН-13. Проєктувати об’єкти автомобільного транспорту, його систем та окремих елементів; складати плани розміщення устаткування, технічного оснащення та організації робочих місць, визначати склад та площі приміщень.
РН-14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН-20. Аналізувати техніко-експлуатаційні та техніко-економічні показники автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
Навчальна програма
Перейти до НМК (викл. Данилишин Г.М)
Компонент ОП - блок вибіркових дисциплін підготовки ФМБ
Загальний обсяг дисципліни - 90 год / 3 кредити ECTS
Розподіл за семестрами І семестр ІІ семестр ІІІ семестр ІV семестр V семестр VІ семестр VIІ семестр VIIІ семестр тижневе 4 год/тиждень Форма підсумкового контролю екзамен Транспортні перевезення та логістика
Основи бізнес-планування
Мета дисципліни -
формування у студентів знань і розуміння концептуальних основ транспортних перевезень та логістики, як інструменту ринкової економіки, теорії та практики розвитку цього напрямку та набуття вмінь і навичок самостійної роботи при
засвоєні навчального матеріалу щодо новітніх методів управління системою доставки вантажів в сучасних умовах.Мета дисципліни -
оволодіння студентами основами теорії підприємництва, формування відповідного економічного мислення, набуття ними практичних знань і навиків для ефективної роботи у цій сфері діяльності.
Програмні результати навчання -
РН1. Мати спеціалізовані емпіричні, теоретичні та практичні знання необхідні для самостійного виконання складних спеціалізованих завдань у галузі автомобільного транспорту, нести відповідальність за результати своєї діяльності та контролювати інших осіб у певних ситуаціях.
РН3. Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення, інформаційні та інформаційно-комунікаційні технології для планування, аналізу, контролю та оцінювання об’єктів і процесів автомобільного транспорту, експлуатаційних властивостей автомобільних транспортних засобів, здійснення техніко-економічних розрахунків, роботи з проєктно-конструкторською документацією та виконання інших завдань у галузі автомобільного транспорту.
РН14. Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
РН16. Організовувати ефективну виробничу діяльність малих колективів виконавців (бригад, дільниць, пунктів), щодо експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
РН23. Аналізувати та визначати вимоги та потреби ринку сфери автомобільного транспорту з урахуванням регіональних особливостей.
РН25. Використовувати професійні знання та навики у міжнародному контексті.
Програмні результати навчання -
РН-5. Розв’язувати задачі формування трудових ресурсів та професійного розвитку персоналу та виявляти резерви підвищення ефективності праці співробітників об’єктів автомобільного транспорту.
РН-6. Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних,законодавчих та інших аспектів.
РН9. Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи у спеціалізованому контексті.
РН22. Доносити до широкого кола осіб (колеги, керівники, клієнти) власного розуміння, знань, суджень, досвіду, зокрема у сфері професійної діяльності
Перейти до НМК (викл. Горішна Л.В.)
Навчальна програма