Альтернативне врегулювання спорів

Альтернативні способи вирішення цивільних спорів за законодавством України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Альтернативні способи вирішення цивільних спорів за законодавством України : навчальний посібник / Верба-Сидор О. Б., Воробель У. Б., Грабар Н. М., Дутко А. О., Юркевич Ю. М.; за ред. канд. юрид. наук, доц. О. Б. ВербиСидор. Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2021. 416 с.

Навчальний посібник розроблено на основі правової доктрини альтернативних способів вирішення спорів і чинного законодавства. Нормативний матеріал подано станом на 12 жовтня 2020 року. Студентам для вивчення дисциплін «Альтернативні способи вирішення цивільних спорів за законодавством України», «Цивільне процесуальне право України», «Виконавче провадження», а також для аспірантів, викладачів, суддів, адвокатів, нотаріусів, юрисконсультів, виконавців, усіх, хто цікавиться питаннями альтернативних способів вирішення спорів.

Альтернативне вирішення цивільно-правових спорів

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Альтернативне вирішення цивільно-правових спорів: навч.-метод. посіб.[Електронне видання] / Н. Голубєва, С. Сулейманова, І. Бут, О. Полуніна; Нац. ун-т «Одес. юрид. академія». – Одеса : Фенікс, 2023. 134 с.

Видання визначає обсяг знань, які повинен опанувати студент відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики майбутнього правознавця з дисципліни «Альтернативне вирішення цивільно-правових спорів», послідовність опанування навчальним матеріалом дисципліни з урахуванням міждисциплінарних зв’язків, методичні рекомендації щодо проведення практичних занять, завдання для самостійної роботи, складові оцінювання знань студентів, список рекомендованої літератури. Навчально-методичний посібник розрахований на студентів та науково-педагогічних працівників вищих юридичних навчальних закладів.

Медіація в Україні: теорія та практика

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Медіація в Україні: теорія та практика : монографія / Н. А. Мазаракі / Інститут законодавства Верховної Ради України. Київ : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2018. 276 с.

У монографії висвітлено теоретико-правові підходи до визначення поняття, сутності та місця медіації у правовій системі держави як методу вирішення спорів на основі фундаментальних цінностей суспільства, проаналізовано теоретичні та практичні особливості принципів медіаціі, визначено характерні риси та напрями удосконалення договірних конструкцій у сфері медіації. Призначено для юристів, адвокатів, суддів, нотаріусів, аспірантів, студентів, та усіх, хто цікавиться питаннями запровадження інституту медіації, механізмами інкорпорації альтернативних методів вирішення спорів у правову систему держави.

Медіація у професійній діяльності юриста

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Медіація у професійній діяльності юриста: підручник / за заг.ред. Н. Крестовської, Л. Романадзе. Одеса «Екологія», 2019. 462 с.

Підручник «Медіація у професійній діяльності юриста» ознайомить майбутніх фахівців, а також практикуючих юристів з теорією та практикою одного із найпоширеніших у світі альтернативних способів вирішення конфліктів (спорів) – медіацією. Підручник також адресовано медіаторам, представникам установ та організацій, які планують використовувати медіацію у своїй діяльності, здобувачам вищої освіти, а також всім, хто бажає ознайомитися з медіацією. Підручник підготовлено колективом науковців, сферу інтересів яких складає медіація, викладачів закладів вищої освіти, в яких впроваджено відповідні навчальні дисципліни, та провідних практикуючих юристів й медіаторів.

» Право та правоохоронна діяльність