Романов М. В. Основні засади запобігання корупції / М. В. Романов; ГО «Харківська правозахисна група». — Харків: ТОВ «Видавництво „Права людини“», 2017. — 176 с.
Навчальний посібник Основні засади запобігання корупції укладений з метою систематизації та узагальнення основних положень національного законодавства щодо запобігання корупції, ознайомлення читачів з напрямками антикорупційної політики і діяльності, системою спеціальних органів, завданням яких є запобігання корупції. В роботі наведені ключові поняття та інститути антикорупційної діяльності, суб’єкти та об’єкти запобігання корупції, основні корупційні ризики та засоби їх уникнення, а також окреслений арсенал засобів протидії корупції в основних галузях публічно-правової сфери. Посібник орієнтований для студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, а також на широке читацьке коло тих, хто цікавиться питаннями запобігання корупції.
Запобігання корупції у приватному секторі : монографія / [В.С. Батиргареєва, Б.М. Головкін, О.В. Новіков та ін.] ; за заг. ред. Б.М. Головкіна. – Харків : Право, 2020. – 286 с.
Монографію присвячено комплексному дослідженню корупції у приватному секторі. У роботі розкрито поняття цього різновиду корупції, визначено її форми та прояви, досліджено сучасний стан і тенденції поширення корупційних правопорушень у приватному секторі економіки, визначено типові корупційні схеми у сфері підприємництва і розкрито основні напрями запобігання та протидії цьому явищу. Окрему увагу приділено висвітленню системи антикорупційного коплаєнсу як основному заходу запобігання корупції у приватному секторі, відповідальності уповноважених осіб юридичних осіб приватного права за вчинення корупційних правопорушень і питанням усунення наслідків вчинення корупційних правопорушень у приватному секторі. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних закладів освіти, фахівців з антикорупції, бізнес-структур, громадських організацій і працівників правоохоронних та антикорупційних органів.
Корнута Л.М., Хамходера О.П., Калімбет А.Л. Правовий механізм протидії корупційним правопорушенням: проблеми теорії та практики: навчально-методичний посібник (для здобувачів вищої освіти денної форми навчання). Одеса, 2019. 106 с.
Практичний посібник по роботі з викривачами для уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції
Практичний посібник по роботі з викривачами для уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції. Посібник підготовлений працівниками відділу розвитку інституту викривання: Анастасією Ренкас, Олександром Скобом, Оленою Леончук, Вікторією Дідач та Ольгою Онікієнко. Київ, 2023. 146 с.
Запобігання корупції у запитаннях і відповідях: посібник для суддів. К.: Ваiте, 2017. – 146 с.
У посібнику у формі запитань і відповідей надається огляд міжнародного та національного антикорупційного законодавства, висвітлюються механізми запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією, розглядаються питання електронного декларування та моніторингу способу життя, окремі аспекти відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією тощо. Посібник має практичну спрямованість і покликаний надати допомогу суддям та кандидатам на посаду судді у підвищенні власного рівня антикорупційної культури та у застосуванні норм антикорупційного законодавства. Ця публікація розроблена та видана у межах проекту «Розробка стандартизованих програм підготовки суддів» Координатора проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Національною школою суддів України. Усі права захищені. Зміст цієї публікації можна безкоштовно копіювати та використовувати для освітніх та інших некомерційних цілей за умови посилання на джерело інформації.
Кубаєнко А., Крижановська О. Антикорупційне право та основи Е-декларування : навч.-метод. посіб. (для здобувачів вищої освіти денної форми навчання) [Електронне видання] / А. Кубаєнко, О. Крижановська ; Нац. ун-т «Одеська юридична академія». – Одеса : Фенікс, 2023. – 150 с.
Правові основи запобігання та боротьби із корупцією
Правові основи запобігання та боротьби із корупцією : навч. посіб. для підготовки до атестації здобувачів вищої освіти / Б. М. Головкін, К. А. Автухов, М. Ю. Валуйська, С. Ю. Лукашевич та ін. ; за ред. Б. М. Головкіна і С. Ю. Лукашевича. – Харків : Право, 2018. – 288 с.
У навчальному посібнику «Правові основи запобігання та боротьби із корупцією» на основі сучасного законодавства та наукових досліджень висвітлені питання, які винесено на атестацію здобувачів вищої освіти. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вищих навчальних закладів освіти, працівників правоохоронних і правозастосовчих органів, органів влади і управління, громадських організацій і широкого кола громадян.
Політична корупція: порівняльно-політологічна концептуалізація
Кушнарьов І. В. Політична корупція: порівняльно-політологічна концептуалізація: монографія. Київ: Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України; Видавництво «Юридична думка», 2018. 408 с.
Досліджується політична корупція як деструктивний неформальний політичний інститут. Визначено форми політичної корупції та шляхи протидії їм у зарубіжних державах та в Україні. Розкрито матрицю політично-корупційних дій і варіативність їх проявів. Показано особливості політичної корупції в Україні. Обґрунтовано роль антикорупційних цінностей у системі політико-правової ментальності. Досліджено характеристики антикорупційної політико-правової культури, особливості її формування в Україні. Сформульовано політико-правовий концепт феномена політичної корупції. Для науковців, політиків, громадських діячів, викладачів і студентів закладів вищої освіти, широкого загалу читачів, які цікавляться питаннями політичного життя та державотворення.
Лавренова О.І. Адміністративна відповідальність за правопорушення, пов’язані з корупцією: навчальний посібник / О.І. Лавренова, О.П. Хамходера. Одеса, 2019. 57 с.
Освітня програма підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня в Національному університеті «Одеська юридична академія».