Вступ до практики ЄСПЛ

 Страсбурзьке право. Європейський суд з прав людини

[Друкований екземпляр знаходиться у власності викладача]

Страсбурзьке право. Європейський суд з прав людини. Право, практика, коментар / В'ячеслав Манукян ; пер. з рос. О. М. Уліщенко. - Харків: Право, 2019. - 560 с.

Найбільш розвиненою й ефективною системою захисту прав людини не лише на регіональному, а й на універсальному рівні є система Ради Європи.У центрі цієї системи містяться Європейська конвенція про захист прав людини й основоположних свобод та Європейський суд з прав людини. Суд у Страсбур­зі не є ані апеляційним/касаційним судом, ані судом «четвертої» інстанції. Про­те справжня вага і прецедентна цінність Страсбурзького права такі неоціненні, що це визначення слід сприймати хіба що як данину політико-юридичній ко­ректності. В історії ЄСПЛ практично не було випадків невиконання його рішень, що також свідчить про ефективність цього механізму захисту прав людини. Предмет цієї книжки - Страсбурзьке право. Так автор називає право Кон­венції і право, яке здійснюється самим Судом. Звісно, основна увага в книжці приділяється Конвенції та практиці ЄСПЛ. Там, де це доречно й корисно, на­водиться практика інших судових та квазісудових установ щодо захисту прав людини. Книжка призначена не лише для студентів, які вивчають право, - вона буде цікавою і юристам, які практикують. Знання права Конвенції та практи­ки ЄСПЛ (Страсбурзьке право) необхідне кожному юристу, а не лише право­знавцям - спеціалістам із цього динамічного й винятково цікавого напряму. Робота становить інтерес і для широкого кола читачів, позаяк складні юри­дичні положення - там, де це можливо, - викладені простою людською мовою: зверхньої формули «Зась увійти сюди тому, хто не юрист!» автор не визнає.

Практика Європейського суду з прав людини

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Кучук А. М. Практика Європейського суду з прав людини [Текст] : навчально-методичний посібник. Частина 1 / А. М. Кучук, О. О. Орлова, О. В. Мінченко. – Дніпро : Середняк Т.К., 2021. – 126 с.

У навчально-методичному посібнику викладено загальну характеристику європейської системи захисту людських прав, надано рекомендації щодо вивчення кожної з тем навчального курсу з відзначенням дискусійних аспектів кожної теми та орієнтирів для їх розв’язання. Висвітлення матеріалу теми здійснено з урахуванням останніх змін щодо діяльності Європейського суду з прав людини. Зазначається перелік рішень Європейського суду з прав людини, опрацювання яких дозволить краще опанувати відповідні теми навчального курсу. Розраховано на студентів, курсантів і викладачів правничих закладів вищої освіти, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями практики Європейського суду з прав людини.

Практичний посібник щодо прийнятності заяв

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Практичний посібник щодо прийнятності заяв // Conseil de l’Europe / Cour européenne des droits de l’homme, 2014 (Рада Європи / Європейський суд з прав людини). 2014. 128 с.

Посібник було укладено Департаментом Юрисконсульта Суду, він не є зобов’язальним для Суду. Перше видання цього посібника було здійснено у 2009 році, друге у 2011. Третє видання було завершено до 1 січня 2014.

Застосування практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Фулей Т.І. Застосування практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя: Науково-методичний посібник для суддів. – 2-ге вид. випр., допов. – К., 2015. – 208 с.

Видання підготовлене для проведення серії тренінгів для суддів загальних судів України щодо застосування практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), у межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Проект впроваджується спільно з Національною школою суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України за фінансової підтримки Уряду Канади. У виданні наводяться основні положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і розкривається їх зміст крізь призму практики ЄСПЛ.

» Право та правоохоронна діяльність