Корпоративне право: навчальний посібник / О.В. Пушкіна, С.В. Несинова, Т.М. Лежнєва, І.Б. Пробко, Т.А. Тодорошко; за заг. ред. С.В. Несинової. – Дніпро: Університет імені Альфреда Нобеля, 2018. – 276 с.
У посібнику на основі аналізу положень Цивільного та Господарського кодексів, законів України “Про господарські товариства”, “Про акціонерні товариства”, “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, інших актів корпоративного законодавства України з урахуванням матеріалів судової практики, наукових досліджень, вітчизняного та зарубіжного досвіду висвітлюються загальні питання корпоративного права; особливості правового статусу окремих видів господарських товариств; правовий режим їхнього майна; корпоративні права та обов’язки їхніх учасників; правовий статус органів управління товариств; питання щодо здійснення розпорядження та захисту корпоративних прав. Посібник може бути використаний як базовий навчальний посібник для студентів юридичних та економічних вишів, що вивчають дисципліну «Корпоративне право», а також стане в пригоді керівникам підприємств, юристам-практикам у сфері господарської діяльності та корпоративного управління.
Корпоративне право: навчальний посібник / О.В. Гарагонич, С.М. Грудницька, Л.М. Дорошенко [та ін.]; за заг. ред. О.В. Гарагонича, С.М. Грудницької, Л.М. Дорошенко. – 2-е вид., випр. і доп. – К.: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 400 с.
У навчальному посібнику розглядаються теоретичні правові проблеми нового для української правової дійсності нормативно-правового утворення – корпоративного права, а також актуальні питання діяльності корпоративних підприємств. У доступній формі викладено питання поняття та предмету корпоративного права, правового статусу корпоративних підприємств, корпоративних прав та обов’язків, корпоративного управління, правового регулювання майнових відносин в корпоративних підприємствах, особливостей вирішення корпоративних спорів та ін. Навчальний посібник призначений для вивчення спеціального навчального курсу «Корпоративне право» студентами юридичних та економічних спеціальностей, а також для всіх тих, хто цікавиться питаннями правового регулювання корпоративних відносин. До посібника включено перелік основних законодавчих і підзаконних нормативних актів, що регулюють відповідні відносини.
Деревянко Б. В., Туркот О. А. Захист прав суб’єктів господарювання: навчальний посібник / за ред. д-ра юрид. наук, проф. Б. В. Деревянка; 2-е вид., переробл. і доповн.; МВС України, Донецький юридичний інститут. Львів : Ліга-Прес, 2019. 150 с.
У навчальному посібнику захист прав суб’єктів господарювання розглянуто як комплекс норм господарського законодавства і групу інститутів господарського права. Розкрито поняття, значення та види правового регулювання захисту прав суб’єктів господарювання, визначено положення захисту різними державними органами та самими суб’єктами господарювання у різних галузях і сферах, розкрито поняття комплексного явища «рейдерство» і визначено шляхи боротьби із ним та профілактики його випадків. Курс лекцій складається із дев’яти тем, кожна з яких закінчується стислими висновками, завданнями і питаннями для самоконтролю, темами рефератів. У кінці курсу лекцій є перелік основних нормативно-правових актів, якими регулюються питання захисту прав суб’єктів господарювання, а також основної навчальної літератури з курсу. Для студентів, курсантів і слухачів закладів вищої освіти, аспірантів і вчених та усіх, хто цікавиться правовим регулюванням захисту прав суб’єктів господарювання.
Швець Ф. Д. Корпоративне управління. Навчальний посібник. Рівне : НУВГП, 2017. 320 с.
Навчальний посібник складається з десяти розділів, в яких розглянуто теоретичні засади корпоративного управління в умовах ринкової економіки, системи, моделі та принципи корпоративного управління. Значну увагу приділено раціональному управлінню підприємствами корпоративного типу, роботі фондового ринку, балансу інтересів менеджерів і держави в межах норм чинного законодавства. Навчальний посібник рекомендований для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за магістерськими програмами, а також для фахівців, діяльність яких пов’язана з управлінням корпораціями.
Конспект лекцій з дисципліни Корпоративне управління
Козирєва О. В. Конспект лекцій з дисципліни Корпоративне управління для здобувачів другого магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності). Х. : НФаУ. 2018. 295 с.
Методичні вказівки містять перелік основних тем з дисципліни Корпоративне управління, основні категорії, контрольні питання та список рекомендованої літератури до кожної теми.
Корпоративне управління в системі економічної безпеки: навч. посібник / З. Б. Живко, О. Р. Сватюк, М. І. Копитко; за заг. ред. З. Б. Живко. – Львів: ЛьвДУВС, 2018. – 456 с.
Розкрито зміст та особливості управління акціонерними товариствами в Україні з метою підвищення ефективності функціонування корпорацій і соціально-економічних інститутів у період глобалізації світової економіки. Завдяки сучасним економічним і науково-методичним розробкам у галузі корпоративного управління укомплектовано основний навчальний матеріал за відповідною програмою з вивчення нормативної дисципліни з урахуванням спеціалізації здобувачів освітнього ступеня «магістр». Для здобувачів і викладачів закладів вищої освіти економічних та безпекознавчих спеціальностей, фахівців у сфері корпоративного управління, економічної безпеки та широкого кола підприємців.
Корпоративне управління в системі економічної безпеки: навч. посібник / З. Б. Живко, О. Р. Сватюк, М. І. Копитко; за заг. ред. З. Б. Живко. – Львів: ЛьвДУВС, 2018. – 456 с.
Розкрито зміст та особливості управління акціонерними товариствами в Україні з метою підвищення ефективності функціонування корпорацій і соціально-економічних інститутів у період глобалізації світової економіки. Завдяки сучасним економічним і науково-методичним розробкам у галузі корпоративного управління укомплектовано основний навчальний матеріал за відповідною програмою з вивчення нормативної дисципліни з урахуванням спеціалізації здобувачів освітнього ступеня «магістр». Для здобувачів і викладачів закладів вищої освіти економічних та безпекознавчих спеціальностей, фахівців у сфері корпоративного управління, економічної безпеки та широкого кола підприємців.
[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]
Корпоративне управління за законодавством України: теоретико-прикладні проблеми монографія / О. А. Беляневич, А. В. Мягкий. К.: НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, 2017. 320 с.
У монографії досліджено господарсько-правові проблеми корпоративного управління в приватному секторі економіки Україні. Висвітлено теоретичні питання сутності корпоративного управління та його видів, суб’єктного складу корпоративного управління як системи внутрішньогосподарських відносин, досліджено сутність та форми контролю за діяльністю виконавчого органу господарського товариства. На основі узагальнення практики господарських судів окреслено особливості застосування способів захисту права на управління та відповідальності посадових осіб товариства. Видання розраховане на науковців, викладачів, аспірантів та студентів юридичних вузів і факультетів, керівників та учасників господарських товариств, а також усіх, хто цікавиться сучасним станом та перспективами розвитку корпоративного законодавства України.
Швидка Т. І. Економічна конкуренція: сучасний стан законодавчого забезпечення та перспективи його модернізації : монографія / Т. І. Швидка – Харків : Право, 2020. – 376 с.
Монографія присвячена комплексному дослідженню конкурентної політики держави та відповідно – проблемі модернізацій національного конкурентного законодавства. Окремо увагу приділено історії становлення й сучасному стану. Виокремлено напрями, завдання, механізми реалізації конкурентної політики, встановлено функціональне призначення й її системно-структурні зв’язки з іншими напрямами економічної політики держави. Спираючись на аналіз законодавства України та іноземних країн у цій сфері, доведено необхідність реформування й удосконалення вітчизняного конкурентного законодавства шляхом його систематизації в формі кодифікації. Обґрунтовано доцільність розробки та прийняття в цій сфері трьох кодексів, кожен з яких регулює гомогенні за своєю природою відносини: Конкурентного кодексу України, Конкурентного процедурного кодексу України та Кодексу України про конкурентні правопорушення. Акцентовано увагу на необхідності закріплення положень конкурентної політики держави в її прогнозних і програмних документах. Для науковців, викладачів, юристів, аспірантів, студентів юридичних і економічних спеціальностей закладів вищої освіти.
Основи права конкуренції Європейського Союзу та "європеїзація" конкуренційного права України
Основи права конкуренції Європейського Союзу та "європеїзація" конкуренційного права України : навч. посіб. / К. В. Смирнова К. : ВПЦ ''Київський університет'', 2021. 223 с.
Висвітлено основні аспекти права конкуренції Євросоюзу на основі джерел правового регулювання політики конкуренції в європейському інтеграційному об'єднанні (нормативних актів, рішень Суду ЄС, органів Євросоюзу). На прикладах подано основні категорії антимонопольних угод (вертикальні та горизонтальні), розглянуто типологію картелів. Визначено основні характеристики домінуючого становища й наведено способи правового регулювання зловживань в Євросоюзі. Проаналізовано практику органів Євросоюзу щодо застосування антимонопольних норм до концентрації. Наприкінці кожного розділу подано аналітичні питання, відповіді на які сприятимуть кращому засвоєнню матеріалу. Для викладачів, студентів, аспірантів, слухачів закладів вищої освіти, державних службовців, адвокатів, юристів, а також усіх, кого цікавлять питання антимонопольного права Євросоюзу.