Гапотій В.Д. Основні правові системи світу: навчальний посібник / В.Д. Гапотій, О.Л. Жильцов, Г.І. Воржевітіна. – Мелітополь: ФОП Однорог Т.В., 2019 – 279 с.
В навчальному посібнику «Основні правові системи світу» спецкурсів навчальних дисциплін: «Історія держави і права України», «Історія держави і права зарубіжних країн», «Теорія держави і права» відповідно до навчального плану і з урахуванням останніх досягнень історико-правової науки укладачі намагаються донести до здобувачів вищої освіти, в першу чергу бакалаврів та магістрів етапи виникнення основних правових систем світу, їх становлення та розвиток, функціонування, їх джерела права. Другий розділ присвячений окремим першим писаним законам які відомі у світі. В навчальному посібнику детально аналізуються основні правові системи світу, зміст державно-правових процесів, розкриваються як загальні закономірності правового розвитку зарубіжних країн які входять в ці правові системи так і специфічні риси історії окремих систем права. Ставиться за мету полегшити здобувачам вищої освіти, в першу чергу бакалаврам права спеціальності 081 Право, магістрам, аспірантам, молодим науково-педагогічним працівникам вивчення та аналіз досить об’ємного навчального матеріалу, надати допомогу в підготовці до семінарських занять, дискусій та у самостійному оволодінні навчальних дисциплін за денною, заочною формами навчання та дистанційною формою отримання знань. Навчальний посібник розрахований для здобувачів вищої освіти усіх форм навчання, аспірантів та науково-педагогічних працівників юридичних спеціальностей неюридичних вузів та факультетів.
Петришин О.В., Зінченко О.В., Лук’янов Д.В. Порівняльне правознавство у таблицях: Навч. посіб. Харків: Право, 2021. 164 с.
У навчальному посібнику у таблицях викладено основні питання, передбачені навчальною програмою юридичних закладів вищої освіти України з порівняльного правознавства, що дозволяють студентам глибше засвоїти матеріал та систематизувати його. У таблицях у стислому вигляді представлено матеріали з теорії компаративістики, європейського права, романо-германської та англо-американської правових сімей, скандинавського і латиноамериканського права, правових систем релігійного типу (ісламського, індуського, єврейського та канонічного права) та правових систем традиційного типу (китайське, японське, африканське право). Навчальний посібник можна використовувати при вивченні курсів «Теорія держави і права», «Сучасні правові системи», «Історія держави і права зарубіжних країн», «Міжнародне право», «Конституційне право зарубіжних країн», «Релігієзнавство» та ін. Для студентів, аспірантів та викладачів юридичних факультетів та закладів вищої освіти й усіх, хто цікавиться питаннями порівняльного правознавства.
Порівняльне правознавство : підручник / С. П. Погребняк, Д. В. Лук’янов, І. О. Биля-Сабадаш та ін. ; за заг. ред. О. В. Петришина. – Х. : Право, 2012. – 272 с.
Підручник підготовлено викладачами кафедри теорії держави і права Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» відповідно до навчальної програми з порівняльного правознавства для юридичних вищих навчальних закладів України. У ньому розглядається широке коло питань, які стосуються історії становлення та розвитку порівняльного правознавства, сучасного стану досліджень у цій галузі. Особлива увага приділяється проблемам класифікації та типології сучасних правових систем і їх видам. Докладно розглядаються чотири основні правові сім’ї: романо-германського, англо-американського, релігійного та традиційного права, що являють собою всі типи права, які існують у сучасному світі. Окрема увага приділена питанню визначення місця правової системи України на правовій карті світу. Для студентів, аспірантів та викладачів навчальних закладів юридичного профілю, а також тих, хто цікавиться питаннями сучасного порівняльного правознавства.
Правова карта сучасного світу. Навчальний посібник. Петришин О.В., Зінченко О.В. Харків: Право, 2018. 508 с.
У навчальному посібнику розглядаються сучасна правова карта світу, особливості функціонування національних правових систем, що входять та походять із основних правових сімей сучасності – романо-германського, англо-американського, традиційного та релігійного права. Висвітлюється коло питань, що стосуються формування і функціонування національних правових систем сучасності, особливостей їх форми держави, специфіки системи джерел права, системи органів державної влади, особливостей правового статусу особи в національних правових системах. Навчальний посібник можна використовувати при вивченні курсів «Теорія держави і права», «Порівняльне правознавство», «Сучасні правові системи», «Історія держави і права зарубіжних країн», «Міжнародне право», «Конституційне право зарубіжних країн», «Парламентське право», «Конституційне право зарубіжних країн», «Країнознавство» та ін. Розраховано на студентів, аспірантів та викладачів юридичних вищих навчальних закладів і факультетів, усіх, хто цікавиться питаннями функціонування сучасних правових систем.
Правові системи сучасності : навч.-метод. посіб. для здобувачів вищої освіти 1 курсу за освітнім ступенем «магістр» судово-адміністрат. ф-ту за спец. 293 «Міжнародне право» [Електронне видання] / М. Ю Рязанов, Г. М Чувакова, І. В. Антошина. – Одесса : Фенікс, 2022. – 108 с.
Навчально-методичний посібник «Правові системи сучасності» розроблено з метою сформувати у здобувачів вищої освіти цілісне уявлення про сутність та функціонування правової системи, її поняття, зміст та структуру, а також про особливості існування та функціонування різних правових систем, сприйняття інших правових культур та актуальні проблеми їх буття, навчити орієнтуватися на правовій карті світу. У посібнику зроблено аналіз основних правових систем, розкрито взаємовідносини та взаємовпливи правових систем сучасності, досліджено закономірності їх розвитку, виділено загальні, особливі та одиничні їх характеристики. Навчально-методичний посібник містить програму навчальної дисципліни, лекційний та курс практичних занять, завдання для самоконтролю, питання до заліку та іспиту.