Протидія кіберзлочинності

Юридична відповідальність за правопорушення в інформаційній сфері та основи інформаційної деліктології

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Юридична відповідальність за правопорушення в інформаційній сфері та основи інформаційної деліктології: монографія / І. В. Арістова, О. А. Баранов, О. П. Дзьобань та ін.; за заг. ред. проф. К. І. Бєлякова. Київ: КВІЦ, 2019. 344 с.

Монографію присвячено актуальній у сучасній юридичній літературі темі – теоретичним та практичним проблемам юридичної відповідальності за правопорушення в інформаційній сфері (інформаційні делікти). Розглядається зміст і структура інформаційної сфери, як предмету правового регулювання інформаційної діяльності та об’єкту інформаційних правовідносин. Вперше проводиться комплексне дослідження з погляду інформаційної деліктології як інституту інформаційного права. Для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів (курсантів) та слухачів юридичних навчальних закладів і факультетів.

Правові засади захисту інформації

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Манжай О. В., Манжай І. А. Правові засади захисту інформації: підручник / вид. друге, переробл. та доповн. – Харків : Промарт, 2020. – 162 с.

У підручнику розкрито основні поняття та інститути правового захисту інформації. Досліджено властивості інформації, важливі з точки зору її включення до правового обігу, поняття та загальні засади забезпечення інформаційної безпеки держави, нормативний порядок захисту окремих видів інформації в Україні та за її межами, убезпечення електронного документообігу та його організаційну структуру. Також схематично наведено побудову інституту інтелектуальної власності згідно з українським законодавством та окремі механізми її захисту. Підручник розрахований на курсантів, студентів, слухачів і фахівців з безпеки. Він може бути корисним викладачам та аспірантам вищих навчальних закладів, які займаються дослідженнями у сфері правового забезпечення безпеки інформації.

Інформаційна безпека: питання правового регулювання

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Нашинець-Наумова А.Ю. Інформаційна безпека: питання правового регулювання: монографія / А.Ю. Нашинець-Наумова. – Київ: Видавничий дім «Гельветика», 2017. – 168 с.

У монографії розглядаються загальнонаукові категорії інформаційної безпеки в Україні та в світі. Авторка акцентує увагу на особливостях функціонування системи інформаційної безпеки. Окремо досліджуються питання захисту інсайдерської інформації суб’єктів господарювання. Розраховано на викладачів, аспірантів та студентів.

Кіберзлочинність та електронні докази = Cybercrime and digital evidence

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Кіберзлочинність та електронні докази = Cybercrime and digital evidence : навч. посібник / [Б. М. Головкін, О. І. Денькович, В. В. Луцик, Д. М. Цехан] ; за ред. канд. юрид. наук, доц. Ольги Денькович, д-р права, проф. Габріеле Шмельцер. – Електрон. вид. – Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. – 298 с.

У навчальному посібнику розглянуто поняття кіберзлочину та кіберзлочинності, особливості запобігання кіберзлочинності, особливості методики розслідування цієї категорії кримінальних правопорушень. Окрему увагу приділено поняттю та особливостям електронних доказів, способам їх збирання та правильного процесуального оформлення результатів процесуальних дій, спрямованих на їх збирання. Нормативну базу і правозастосовну практику в посібнику проаналізовано станом на 1 жовтня 2022 року. Навчальний посібник призначений для магістрів, що навчаються за спеціальністю 081 «Право».

» Право та правоохоронна діяльність