Ключковський Ю.Б. Принципи виборчого права: доктринальне розуміння, стан та перспективи законодавчої реалізації в Україні: монографія. Київ: Ваіте, 2018. 908 с.
Монографія присвячена дослідженню системи принципів виборчого права, їх змісту і ролі для галузі виборчого права. Принципи виборчого права розглядаються у контексті загальнотеоретичної проблеми принципів права, їх значення як вищих імперативних правових вимог. Досліджена проблема розкриття змісту «принципів-назв», розв’язання якої пропонується через формулювання правових вимог – складових відповідного принципу. Здійснена систематизація принципів права, які чинять істотний вплив на зміст правового регулювання виборів. Окрім найбільш загального принципу верховенства права, виокремлено групи конституційно-правових принципів представницької демократії, галузеві принципи виборчого права, а також інституційні принципи окремих інститутів виборчого права. Видання розраховане на науковців-правознавців, викладачів правничих дисциплін, аспірантів та студентів правничих спеціальностей, фахівців у сфері виборів, усіх, хто цікавиться проблемами виборчого права і проведення виборів.
Збірник правових позицій Верховного Суду щодо захисту виборчих прав / упоряд.: М.І. Смокович, О.А. Губська, В.М. Соколов; відпов. за вип. Н.Л. Богданюк, Ж.А. Букань, Н.В. Богашева; Верховний Суд. Київ: „Компанія «ВАІТЕ»“, 2021. 78 с.
У збірнику наведені правові позиції Верховного Суду щодо захисту виборчих прав за період 2019-2020 років, які були сформульовані у судових рішеннях Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та Великої Палати Верховного Суду під час виборчого процесу виборів Президента України 2019 року, народних депутатів України 2019 року та місцевих виборів 2020 року. Правові позиції систематизовані за предметом оскарження та містять посилання на відповідні рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Видання розраховане на суддів, адвокатів та всіх, хто проводить діяльність у сфері виборчого права, бажає бути в курсі останньої судової практики та застосовувати її.
Виборчий кодекс України. Книга перша. Загальна частина. Науково-практичний коментар / за ред. Ю. Б. Ключковського. Київ: К.І.С., 2021. 768 с.
У науково-практичному коментарі Книги першої (Загальної частини) Виборчого кодексу України детально розкриваються основні положення виборчого законодавства України. Роз’яснюється зміст основних принципів виборчого права, виборчих прав громадян, суб’єктного, процедурного та часового аспектів виборчого процесу. Детально проаналізовано засади інститутів органів адміністрування виборів, списків виборців, інформаційного забезпечення виборів і передвиборної агітації, спостереження за виборами, оскарження виборчих правопорушень. Коментар розрахований на учасників виборчого процесу, членів виборчих комісій, суддів адміністративних судів, законодавців, а також на науковців, викладачів і студентів юридичних та політологічних спеціальностей вищих навальних закладів.
Мохончук Б. С. Виборчі системи: порівняльно-правове дослідження / Б. С. Мохончук : монографія. Харків : Юрайт, 2021. 304 с.
У роботі здійснено порівняльно-правове дослідження виборчих систем. Монографія ґрунтується на матеріалах дисертації автора «Виборча система України як конституційно-правовий інститут». Розкрито поняття, ознаки та системоутворюючі елементи виборчої системи. Автор аналізує присутні в науці визначення категорії виборча система, а також підходи до розуміння виборчої системи та її пов’язаність з концепцією демократії. Розглянуто міжнародні стандарти щодо процесу виборчої інженерії, практику Європейського суду з прав людини, положення міжнародних договорів та актів «м’якого» права. Здійснено характеристику елементів виборчої системи: структури виборчого округу, виборчої формули, структури виборчого бюлетеня та факультативних елементів (ґендерні квоти, виборчі бар’єри ти вимоги легальності). Продемонстровано генезис виборчих систем в Україні. Запропоновано критерії проектування виборчих систем та досліджено їх вплив на суспільні відносини. Розкрито питання меж політичної доцільності та конституційного контролю за процесом виборчої інженерії. Здійснено правовий аналіз Виборчого кодексу України, а також особливостей забезпечення ґендерно збалансованого представництва. Надано пропозиції щодо вдосконалення конституційного та законодавчого регулювання питань виборчої інженерії в Україні щодо парламентських, президентських та місцевих виборів.
Вирішення виборчих спорів: підручник / Ю. Г. Барабаш, О. А. Губська, К. Еллена, В. С. Кобрин, Д. С. Ковриженко, О. О. Коцюруба, Б. С. Мохончук, П. В. Романюк, М .І. Цуркан, В.І. Чорненький; за заг. ред. Ю.Г. Барабаша. Київ: «АК-ГРУП», 2023. 416 c.
Посібник стане основним ресурсом для університетського курсу з вирішення виборчих спорів. Він охоплює майже всі аспекти ефективного ВВС, включаючи вивчення національного законодавства, міжнародних стандартів, провідного досвіду і судової практики, пов’язаних із ключовими аспектами матеріального та процесуального права. В посібнику міститься ретельний огляд та аналіз функцій, повноважень і зобов’язань різних суб’єктів, що беруть участь у ВВС.