Історія української культури

Історія української культури

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Пальм Н. Д. Історія української культури : навчальний посібник / Н. Д. Пальм, Т. Є. Гетало. – Х. : Вид. ХНЕУ, 2013. – 296 с. (Укр. мов.)

Подано відомості про фундаментальні досягнення вітчизняної культури як невід’ємного процесу світового культурного простору. Розкрито єдність і різноманітність української та світової культур, роль і значення культури в житті, творчості та самовдосконаленні особистості, в гуманізації суспільних відносин. Рекомендовано для студентів усіх спеціальностей усіх форм навчання.

Історія української культури

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Шейко В.М., Тишевська Л.Г. Історія української культури: Навч. посібник / Наук. ред. В.М. Шейко. – К.: Кондор, 2006. – 264 с.

У посібнику розкриваються процеси історичного розвитку української культури. Висвітлюється соціально-історична обумовленість художньо-культурологічних процесів в Україні з найдавніших часів до початку ХХІ ст. Значна увага приділяється огляду джерел та літератури з питань формування та еволюції української культури. При цьому історія вітчизняної культури розглядається через призму національно-культурного відродження, яке розгортається на українських землях. Для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів України, читачів, які цікавляться проблемами трансформації вітчизняної культури.

Історія та культура України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Історія та культура України: навчальнний посібник / уклад. Дедурін Г. Г., Іванов С. Ю., Чорний І. В. – Харків: ХНУВС, 2017. – 108 с.

У навчальному посібнику висвітлюються основні аспекти розвитку української культури від найдавніших часів до сучасної доби.

Історія культури України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Бокань В., Польовий Л. Історія культури України : навч. посібник / В. Бокань, Л. Польовий; МАУП. – 3-тє вид., стереотип. – Київ: МАУП, 2002. – 254 c.

Пропонований посібник розкриває процес розвитку історії культури України, її народу, розглядає найбільш значні набутки, які увійшли до кращих надбань і досягнень слов'янських націй та цивілізованого світу. Історичний огляд культурних процесів дає змогу простежити розвиток культури України від давніх часів до сьогодення. Для студентів коледжів, вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться історією культури України.

Історія української культури

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Шабанова, Ю.О., Тарасова, Н.Ю., Дичковська, О.Я. Історія української культури. [Текст]: Навчальний посібник для студентів усіх Ш 12 спеціальностей денної та заочної форм навчання / Ю.О.Шабанова, Н.Ю.Тарасова, О.Я. Дичковська. – Дніпропетровськ: , 2012. – 141 с.

В навчальному посібнику, відповідно до програми нормативної дисципліни «Історії української культури», розкривається соціально-історична специфіка становлення та розвитку української культури, особливості регіональних проявів головних рис української ментальності в різних формах культури, намічаються перспективи життєвої спроможності певних культурно-історичних надбань в сучасних умовах особистого та суспільного буття. Для здобуття знань та соціальних компетенцій з «Історії української культури» надано необхідний дидактичний матеріал – зміст всіх модулів дисципліни, тлумачення основних понять з кожної теми, питання для самоконтролю, список рекомендованої літератури, що сприятиме активізації навичок самостійного опрацювання матеріалу та формуванню гуманітарної культури мислення. Навчальний посібник призначено для студентів усіх спеціальностей денної та заочної форм навчання для підготовки до модульного контролю за результатами лекційних і практичних занять та до іспиту з нормативної дисципліни «Історія української культури».

Історія української культури

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Історія української культури: навчальний посібник для студентів і курсантів вищих навчальних закладів МВС України / авт. кол.; за ред. М.П. Гетьманчука. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2011. – 348 с.

Навчальний посібник є результатом колективної роботи авторів, які працюють на кафедрі філософії і політології Львівського державного університету внутрішніх справ. У ньому подано тексти лекцій, які тематично охоплюють низку основних питань історії української культури, вивчення яких пропонується на лекційних і практичних заняттях. Зміст посібника відповідає навчальним програмам курсу історії української культури у вищих навчальних закладах України. Для курсантів і студентів вищих навчальних закладів МВС України і всіх тих, хто цікавиться історією української культури.

Філософія культури

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Шабанова Ю. О. Філософія культури : підручник / Ю. О. Шабанова. – Дніпро : ЛІРА, 2019. – 240 с.

Підручник із філософії культури містить базові теми з метатеоретичного осмислення феномена культури. У виданні подано історико-філософський огляд культурфілософських учень, основні погляди філософів, культурологів, етносоціологів на базові закономірності становлення та розвиток культури, її традиційні та нетрадиційні форми, аристократичні та демократичні прояви в соціокультурному просторі, особливості міжкультурних комунікацій та шляхи сучасного діалогу культур. Викладення матеріалу супроводжується численними виносками щодо пояснення специфічної термінології та використаних першоджерел. До кожної теми подано список літератури та контрольні запитання. В Додатку підручника пропонується глосарій із філософії культури, а також культурфілософська стаття автора. Для студентів філософських, культурологічних і мистецтвознавчих спеціальностей, а також для усіх, хто бажає розширити своє уявлення про фундаментальні основи культурного буття.

Основи теорії гендеру: юридичні, політологічні, філософські, педагогічні, лінгвістичні та культурологічні засади

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Основи теорії гендеру: юридичні, політологічні, філософські, педагогічні, лінгвістичні та культурологічні засади: монографія / кол. авт.; ред. Л. Р. Наливайко, І. О. Грицай. — К.: «Хай-Тек Прес», 2018. — 348 с.

У монографії висвітлюються актуальні питання формування та розбудови гендерної теорії, мовленнєві питання вираження гендерних ідентичностей на сучасному етапі суспільства, політологічні проблеми гендеру, історико-культурологічний аналіз фемінінності та маскулінності, основи формування та виховання гендерної толерантності в освітніх закладах. Матеріали друкуються мовою оригіналу в авторській редакції. Видання адресоване педагогам, науковцям, аспірантам, студентам та усім, хто цікавиться проблемами історією теорії гендеру.

Сучасні дослідження української культури

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Сучасні дослідження української культури. Видавнича серія кафедри україністики Варшавського університету та Прикарпатського національного університету Імені Василя Стефаника. - Том X. -  Варшава – Івано-Франківськ 2015. 456 с.

Спектр сучасних досліджень української культури настільки ж широкий, як і коло питань, охоплених цим поняттям. У матеріалах, що увійшли до монографії, досліджується фолькльор, непрофесійне мистецтво (так зване наївне мистецтво), розглядаються питання розвитку архітектури та живопису, а також зв’язок між культурою і літературними текстами, наративи народної творчості і проблеми сучасного мистецтва.

» Право та правоохоронна діяльність