Філософія права

Актуальні проблеми філософії права

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Актуальні проблеми філософії права: посібник / О. М. Балинська, А. С. Токарська, В. А. Ященко; за заг. ред. О. М. Балинської. – Львів: ЛьвДУВС, 2017. – 612 с.

Видання підготовлено відповідно до програми навчальної дисципліни «Актуальні проблеми філософії права» для здобувачів освітньо-наукового ступеня. Відображено історіографію, сучасний стан та перспективи розвитку філософії права з урахуванням проблем галузевих юридичних наук, новітніх підходів до праворозуміння, правовідносин і юридичної практики. Послідовно проаналізовано засадничі елементи співвідношення соціальності і вітальності у праві, правової соціалізації і правової ідентичності; правової культури, детермінантів її формування, правових традицій; проблем правосвідомості, правового менталітету і правового світогляду; проблем філософії юридичної практики і правової відповідальності, а також мети покарання. Для курсантів, студентів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів та викладачів ВНЗ і факультетів юридичного спрямування всіх форм навчання.

Філософія права

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Александрова О.С., Горбань О.В., Мартич Р.В. Філософія права: Навчально-методичний посібник. – Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2020. - 126 с.

Зміст навчально-методичного посібника орієнтований на осягнення студентами філософський та юридичних спеціальностей суті та змісту навчального змістового модулю «Філософія права». В посібнику розкривається основний зміст концепції філософії права, він містить основні положення онтології права, а також правової антропології та правової аксіології. Зміст теоретичної частини посібника представлений як у вигляді тексту, так і унаочнено у вигляді схем та таблиць. Методична частина посібника включає в себе плани та завдання до семінарських занять; завдання та методичні рекомендації щодо самостійної роботи студентів; тестові завдання для самоконтролю, а також глосарій основних термінів і понять змістового модулю. Навчально-методичний посібник може бути використаний в навчальному процесі при викладанні дисципліни «Філософія політики і права», а також в якості методичних матеріалів для студентів і викладачів філософських та юридичних спеціальностей.

Філософія права

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Марченко О.В. Філософія права: навчальний посібник. Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний ун-т внутрішніх справ, 2015. 304 с.

У посібнику висвітлено сутність, призначення та історичний розвиток вітчизняної і зарубіжної філософії права з давніх часів і до наших днів. Значне місце у посібнику відведено аналізу традицій філософського осмислення правової реальності у різних цивілізаційних системах, а також дослідженню життєвих колізій і творчості видатних мислителів. Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться філософією права.

Основи теорії та філософії права

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Рабінович П. М. Основи теорії та філософії права: навч. посібник. Львів : Видавництво ЛОБФ «Медицина і право», 2021. 256 с.

Посібник підготовлено відповідно до затвердженого Міністерством освіти і науки України наприкінці 2018 року стандарту вищої освіти за спеціальністю 081 «Право» для підготовки бакалаврів. З-поміж передбачених цим документом компетентностей, якими має оволодіти студент, однією з перших названа «Теорія та філософія права». Посібник, зорієнтований на формування цієї компетентності, оприлюднюється в Україні вперше. У ньому враховано досвід використання у навчальному процесі понад десяти попередніх перевидань авторського посібника «Основи загальної теорії права та держави», а також імплементовано низку нових, зокрема, філософсько-правових, сюжетів і положень. Може стати у нагоді не тільки студентам, а також фахівцям з теоретичної та практичної юриспруденції.

Філософія громадянського суспільства в класичних теоріях і некласичних інтерпретаціях

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Карась Анатолій. Філософія громадянського суспільства в класичних теоріях і некласичних інтерпретаціях: Монографія. – Київ; Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2003. – 520 c.

У монографії розглядаються витоки та еволюція ідеї громадянського суспільства в пов’язаності з дискурсивно-етичними практиками здійснення свободи. Проаналізовано класичні теорії та деякі некласичні інтерпретації громадянського суспільства. Виявлено недетерміністичні передумови соціальних змін у новітніх умовах. Зроблено спробу висвітлити розвиток громадянського суспільства як семіотично-дискурсивний процес з урахуванням зокрема особливостей українського соціального і культурного розвитку. Для науковців, викладачів, студентів, політиків – усіх, чию увагу привертає поняття громадянського суспільства і перспектива демократичного розвитку України.

Філософія права. Частина I. Історія філософсько-правових вчень

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Шаповал В.М. Філософія права. Частина I. Історія філософсько-правових вчень. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2005. – 156 с.

Філософія права є однією з найважливіших складових частин філософії, яка вивчає найбільш загальні закономірності права, його місце і роль у світовій культурі. Вона пройшла значний історичний шлях свого розвитку, перш ніж набути сучасних форм. Суттєво змінювалися як її предмет, так і методи. У запропонованому посібнику розглядаються проблеми виникнення і основні етапи розвитку філософсько-правових теорій та ідей в історії західноєвропейської і вітчизняної філософської думки, а також теоретичні питання філософії права. Для студентів та курсантів вищих юридичних закладів освіти, а також для тих, хто цікавиться проблемами історії філософії права і бажає поглибити свої знання з цієї дисципліни.

Філософія права

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Філософія права : підруч. для студ. юрид. вищ. навч. закл. / О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, С. І. Максимов та ін. ; за ред. О. Г. Данильяна. – Харків : Право, 2017. – 208 с.

У підручнику висвітлюються зміст, призначення та історичний розвиток філософії права, а також її основні проблеми: правова онтологія, правова антропологія, правова аксіологія тощо. Значну увагу у виданні приділено аналізу сучасних філософсько-правових доктрин, філософським проблемам права і влади в перехідних суспільствах. Підручник створено на основі курсу лекцій, прочитаних у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вищих навчальних закладів і факультетів, а також для тих, хто цікавиться філософсько-правовими проблемами.

» Право та правоохоронна діяльність