Господарське право України

Господарське право України

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Господарське право: Підручник / Жук Л. А., Жук І. Л., Неживець О. М. / Керівник авторського колективу доктор екон. наук, проф., академік УЕАН Жук Л. А. - К.: Кондор, 2022. - 434 с.

У підручнику розглядаються організаційно-економічні і правові основи господарської діяльності підприємств, господарських товариств і об'єднань. Послідовно аналізується господарське законодавство, норми якого регулюються Господарським кодексом України. Для викладачів, студентів та аспірантів юридичних і економічних вищих навчальних закладів, викладачів, підприємців, а також для всіх, хто цікавиться питаннями правового регулювання господарської діяльності.

Господарське право (Загальна частина)

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Господарське право (Загальна частина) : підручник. За ред. В.С. Щербини, В.В. Рєзнікової, Київ : Видавництво Ліра-К. 2021. - 448 с.

У підручнику відповідно до програми курсу на основі Госпо­дарського кодексу України та інших нормативно-правових актів господарського законодавства висвітлено основні правові інсти­тути Загальної частини курсу господарського права. Головну увагу зосереджено на правових питаннях організації та здійснення господарської діяльності. Для студентів і аспірантів, які вивчають курс господарського права, а також юрисконсультів, адвокатів, підприємців і всіх, хто цікавиться питаннями правового регулювання господарської дія­льності.

Господарське право: особлива частина (правове регулювання господарських відносин в окремих галузях економіки)

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Деревянко Б. В. Господарське право: особлива частина (правове регулювання господарських відносин в окремих галузях економіки) : навчальний посібник / д-р юрид. наук, проф. Б. В. Деревянко; МВС України, Донецький державний університет внутрішніх справ. — Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2021. — 314 с.

У навчальному посібнику надано характеристику правовому регулюванню господарських відносин в окремих галузях економіки. Зараз в Україні функціонує 19 міністерств та велика кількість державних комітетів, комісій та інших центральних органів виконавчої влади, сформованих за галузевою ознакою. Тому схарактеризувати господарські відносини в усіх галузях економіки у межах одного посібника неможливо. Курс лекцій складається із десяти тем, умовно поділених на регулювання відносин у реальному (6 тем) та фінансовому (4 теми) секторах економіки: в АПК, ГМК, електроенергетиці, будівництві, транспорті, сфері телекомунікацій, банківській сфері, сфері надання фінансових послуг, сфері обігу криптовалюти, біржовій сфері та фондовому ринку. Для студентів, курсантів і слухачів закладів вищої освіти, аспірантів і вчених та усіх, хто цікавиться господарським правом та правовим регулюванням відносин у сфері економіки.

Господарське право України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Горбова Н. А. Господарське право України: навч. посібник. Мелітополь: Однорог Т. В., 2019. 127 с.

У навчальному посібнику розглянуто теоретико-правові засади та умови здійснення господарської діяльності в Україні, правове становище суб’єктів господарювання, розкрито характерні риси окремих видів господарювання, особливості відповідальності та захисту прав суб’єктів господарювання. Наведено питання для самостійного опрацювання матеріалу та виділені основні теоретичні поняття. Посібник може бути використаний як базовий навчальний посібник для студентів економічних спеціальностей ВНЗ, що вивчають дисципліну «Господарське право», а також буде корисним керівникам підприємств, бухгалтерам, юристам практикам у сфері господарської діяльності.

Господарське право

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Трегубенко Г.П. Господарське право : навч. посіб. /Г.П. Трегубенко. – Полтава : ПолтНТУ, 2018. – 107 с.

У навчальному посібнику подано навчальний матеріал, який висвітлює сучасне трактування сутності, теоретико–методологічні засади господарських процесів і відповідає тематичному плану навчальної дисципліни «Господарське право» програми підготовки слухачів на присвоєння кваліфікаційного рівня «магістр». Для магістрів спеціальностей «Менеджмент», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Публічне управління та адміністрування», а також викладачів, аспірантів, слухачів вищих навчальних закладів системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Господарське право України. Загальна частина

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Г. В. Смолин, О. А. Туркот, Л. В. Хомко. Господарське право України. Загальна частина: підручник / за заг. ред. Г. В. Смолина. – Львів: ЛьвДУВС, 2017. – 484 с.

Розглянуто не лише новели Господарського кодексу України, а й чинні нормативно-правові акти та численні зміни поточного законодавства щодо забезпечення реформування змісту і форми господарських відносин та подолання наслідків фінансово-економічної кризи. Проаналізовано предмет, систему, принципи та методи господарського права, організаційно-правові форми суб’єктів господарювання, їх створення та легітимацію, зокрема в електронних формах. Висвітлено особливості господарських зобов’язань і договорів, господарсько-правову відповідальність та класифікацію господарсько-правових санкцій тощо. Для здобувачів вищої освіти, які вивчають навчальну дисципліну «Господарське право України», підприємців, державних службовців, працівників правоохоронних органів, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями правового регулювання господарської діяльності.

Захист прав суб’єктів господарювання

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Деревянко Б. В., Туркот О. А. Захист прав суб’єктів господарювання: навчальний посібник / за ред. д-ра юрид. наук, проф. Б. В. Деревянка; 2-е вид., переробл. і доповн.; МВС України, Донецький юридичний інститут. Львів : Ліга-Прес, 2019. 150 с.

У навчальному посібнику захист прав суб’єктів господарювання розглянуто як комплекс норм господарського законодавства і групу інститутів господарського права. Розкрито поняття, значення та види правового регулювання захисту прав суб’єктів господарювання, визначено положення захисту різними державними органами та самими суб’єктами господарювання у різних галузях і сферах, розкрито поняття комплексного явища «рейдерство» і визначено шляхи боротьби із ним та профілактики його випадків. Курс лекцій складається із дев’яти тем, кожна з яких закінчується стислими висновками, завданнями і питаннями для самоконтролю, темами рефератів. У кінці курсу лекцій є перелік основних нормативно-правових актів, якими регулюються питання захисту прав суб’єктів господарювання, а також основної навчальної літератури з курсу. Для студентів, курсантів і слухачів закладів вищої освіти, аспірантів і вчених та усіх, хто цікавиться правовим регулюванням захисту прав суб’єктів господарювання.

Господарське право

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Господарське право : навч. посібник / укл. А.А. Бутирський. – Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2020. – 144 с.

Навчальний посібник містить мету і завдання навчальної дисципліни «Господарське право», опис навчальної дисципліни, програму курсу, плани практичних занять із ситуативними задачами, тематику самостійної роботи, перелік екзаменаційних питань, короткий зміст навчальних елементів та список рекомендованої літератури до курсу. Відповідає вимогам програми «Господарське право». Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вузів і факультетів.

Право цифрової економіки України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Вінник О. Право цифрової економіки України: навчальний посібник. К.: НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, 2023. 270 с.

У пропонованому навчальному посібники висвітлюються питання нормативно-правового регулювання відносин у сфері цифрової економіки та пов’язані з цим проблеми (відсутність чіткої системи правового регулювання, наявність численних прогалин, відставання нормативно-правового регулювання від стану відносин у зазначеній сфері). Розкриваються сутність цифрової економіки, роль цифрових технологій в її формуванні, дається характеристика відносин цифрової економіки та їх регулювання, склад сфер та ринків цифрової економіки, а також правових механізмів стимулювання розвитку та забезпечення соціального спрямування цифрової економіки. Навчальний посібник розрахований на студентів та аспірантів юридичних, економічних та інших спеціальностей, що мають відношення до сфери економіки, а також може бути корисним для всіх, хто заінтересований в підвищенні своєї правової грамотності стосовно цифрової економіки як нової сфери суспільного життя та особливостей правового статусу всіх її учасників, включно з найчисленнішої їх категорією – споживачами.

» Право та правоохоронна діяльність