Судові та правоохоронні органи

Судові, правоохоронні, контрольно-наглядові та правозахисні органи України

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Судові, правоохоронні, контрольно-наглядові та правозахисні органи України : підручник / МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ ; за заг. ред. д-ра юрид. наук, проф С. М. Гусарова ; [С. М. Гусаров, О. Ю. Салманова, А. Т. Комзюк та ін.]. - Харків, 2020. - 508 с.

У підручнику в систематизованому вигляді розкриваються поняття та зміст судової, правоохоронної, контрольно-наглядової та правозахисної діяльності, види, завдання та функції судових, правоохоронних, контрольно-наглядових і правозахисних органів, їх компетенція, підпорядкованість і особливості взаємодії, правовий статус посадових осіб цих органів. Для курсантів, студентів, слухачів, викладачів, ад’юнктів, аспірантів закладів вищої освіти юридичного профілю, наукових та практичних працівників.

Судові та правоохоронні органи України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Судові та правоохоронні органи України: навчальний посібник / М. А. Макаров, А. С. Симчук, М. Й. Кулик, Ю. В. Терещенко, С. В. Харченко. Київ: Нац. акад. внутр. справ, 2022. – 656 с.

У навчальному посібнику на основі чинного законодавства України, практики його застосування і досягнень правової науки розглядаються статус судових, правоохоронних, правозахисних органів та недержавних правозахисних інститутів України, порядок їх формування, засади організації та функціонування. Значне місце у цьому посібнику відведено висвітленню правової природи судової влади, визначенню системи і змісту її функцій. Розглянуті принципи і порядок побудови системи судоустрою України, їх відповідность міжнародним стандартам щодо незалежності, неупередженості та доступності правосуддя. Виходячи з перебування вітчизняної системи права на етапі реформування, характеристика органів судової влади, статусу її носіїв, органів прокуратури, досудового розслідування, інших державних і недержавних правоохоронних інститутів здійснена крізь призму їх становлення і розвитку. Навчальний посібник передусім розрахований для студентів, слухачів, курсантів юридичних вищих навчальних закладів. Навчальне видання також буде корисним науково-педагогічним працівникам, правознавцям-практикам, усім, кого цікавить організація діяльності судових, правоохоронних та правозахисних органів в Україні.

Судові та правоохоронні органи України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Судові та правоохоронні органи України : підруч. / кол. авт.: В. В. Дараган, О. П. Бойко, Н. С. Бублик та ін. Дніпро : Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2021. 400 с.

У підручнику викладено основні поняття правосуддя, правоохоронної та правозахисної діяльності, а також висвітлені принципи діяльності, завдання, функції, повноваження та структура судів загальної юрисдикції, Конституційного Суду України, прокуратури, Служби безпеки, Державного бюро розслідувань, Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України, Державної міграційної служби, Державної кримінально-виконавчої служби, Служби судової охорони, Національного антикорупційного бюро, Державної фіскальної служби, Військової служби правопорядку у Збройних силах, Державного агентства рибного господарства, Державного агентства лісових ресурсів та Державної аудиторської служби. Підручник розрахований на студентів, курсантів, слухачів та викладачів закладів вищої освіти, а також наукових та практичних працівників.

Судоустрій, правоохоронні та правозахисні органи України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Семерак О. С., Семерак І. О. Судоустрій, правоохоронні та правозахисні органи України: навч. посіб. Ужгород: Видавництво УжНУ «Говерла», 2021. 276 с.

Навчальний посібник підготовлений згідно з навчальною програмою «Судові та правоохоронні органи України» для студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів України. Розрахований на викладачів, практичних працівників, аспірантів, слухачів, курсантів, усіх тих, кого цікавить організація судів та інших правоохоронних і правозахисних органів.

Прокурорське право

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Прокурорське право: навч. посібник / Г. Д. Борейко, О. М. Броневицька, Ю. О. Лісіцина, В. В. Луцик, В. В. Навроцька, І. Р. Серкевич, Б. М. Телефанко; за заг. ред. В. В. Луцика. Львів: ЛьвДУВС, 2019. 640 с.

Висвітлено основні наукові положення, поняття та проблемні питання діяльності органів прокуратури в Україні. Охарактеризовано історичні етапи розвитку прокуратури на українських землях, принципи діяльності органів прокуратури та правові засоби прокурорської діяльності. Розкрито систему прокуратури України, зокрема структуру та завдання Генеральної прокуратури, територіальних і спеціалізованих прокуратур. Вичерпно проаналізовано основні функції прокуратури, як-от: підтримання публічного обвинувачення в суді; представництво інтересів держави у випадках, визначених законом; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також застосування інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Для курсантів, студентів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів та викладачів вишів і факультетів юридичного спрямування всіх форм навчання, а також для працівників судових і правоохоронних органів.

Судова реформа: як громадяни можуть зробити її успішною

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Судова реформа: як громадяни можуть зробити її успішною / [Р. Куйбіда, О. Лебедь, Р. Ліхачов, О. Трубенкова]; за заг. ред. Р. Куйбіда. – К.: ФОП Москаленко О.М., 2018. – 62 с.

Видання покликано допомогти активним громадянам, представникам громадських об’єднань долучитися до проведення судової реформи з тим, щоб вона відбувалася в інтересах суспільства. У книжці описано передумови, мету та зміст сучасної судової реформи, а також інструменти, які дають можливість громадськості впливати на покращення системи правосуддя в Україні. Видання здійснено в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», що реалізується за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів у рамках програми «Матра». Авторський колектив несе повну відповідальність за зміст публікації. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

» Право та правоохоронна діяльність