[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Молдован В. В. Судова риторика: теорія і практика: навч. посіб. / стереотип. вид. Київ: Юрінком Інтер, 2020. 496 с.
Судова риторика — навчальний посібник з науки і мистецтва переконуючої комунікації. Для студентів юридичних вищих навчальних закладів освіти, практичних працівників і всіх тих, хто цікавиться даною тематикою.
Гапотій В.Д., Куліда О.О. Основи ораторського мистецтва: навчально-методичний посібник (галузь знань 08 Право, спеціальність 081 Право). Мелітополь, ФОП Однорог Т.В., 2019. 168 с.
Навчально-методичний посібник «Основи ораторського мистецтва» призначений для студентів вищих навчальних закладів при підготовці фахівців за спеціальністю 081 Право. Студенти-правники мають змогу засвоїти основні поняття курсу та поглибити професійно-компетентні особливості ораторського мистецтва юриста. Головна орієнтація навчально-методичного посібника направлена на оволодіння майбутніми юристами практичними навичками та має повноцінно забезпечити у підготовці програмні результати навчання, що потрібні у подальшій професійній діяльності.
Мистецтво виступів у суді (витяг із книги Томаса А.Мауі «Судові процеси: стратегія, навички та нові методи переконання». Адвокат майбутнього. 2019. 152 с.
Матеріали, представлені в цій збірці, призначені допомогти у підготовці до судового процесу та у розгляді кримінальної справи суддею, хоча багато з цих принципів застосовуються також і до цивільних справ. За виключенням статей, які присвячені показанням свідків, всі представлені матеріали є витягом із книги Томаса А.Мауі “Судові процеси: стратегія, навички та нові методи переконання” (2 видання, 2009 року, видавництво Аспен Паблішерз).
Кісліцина І. Підтримання прокурором публічного обвинувачення в суді : метод. Вказівки для здобувачів вищої освіти першого рівня за спец. 081 «Право». Нац. ун-т «Одеська юрид. академія». Одеса : Фенікс, 2023. 73 с.
Методичні вказівки з дисципліни підготовлені для здобувачів вищої освіти першого рівня факультету прокуратури та слідства (кримінальної юстиції) Національного університету «Одеська юридична академія» з метою засвоєння ними знань про організаційні основи підтримання публічного обвинувачення в суді як функції прокуратури, про завдання органів прокуратури з підтримання публічного обвинувачення; про основні повноваження прокурора, які стосуються участі прокурорів у кримінальному провадженні, розгляді справ судами першої, апеляційної, касаційної інстанцій.
Зейкан Я.П. Адвокатська техніка: методика підготовки прямого допиту і вступної промови. Харків : Фактор, 2016. 160 с.
Кримінальний процес за правилами КПК України 2012 року відзначається особливостями, які характеризуються в першу чергу тим, що для сторін розширені можливості в реалізації принципу змагальності. Для цього адвокат повинен володіти основними прийомами адвокатської техніки, зокрема методикою підготовки прямого допиту і вступної промови. У цьому посібнику розкрито основні техніки та тактики прямого допиту і вступної промови, оволодіння якими допоможе адвокату досягти максимальних результатів у судовому процесі.
Навчальний посібник укладено відповідно до робочої навчальної програми дисципліни «Риторика» і спрямовано на вдосконалення риторичної компетентності студентів. Пропоноване видання містить тематику лекційних та практичних занять з дисципліни, що складаються з теоретичного й практичного блоків. Методичні та практичні рекомендації допоможуть оволодіти підготовкою ораторського твору, вдосконаленням його структури, логічних та емоційних засад і забезпечать якісне виголошення перед публікою. Для студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації та форм навчання.
Риторика : навч.-метод. посібник / уклад: Лариса Мафтин. Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2020. 344 с.
Посібник містить матеріали, необхідні для підготовки до семінарських та практичних занять до дисципліни «Риторика» : поетичні та прозові тексти, приклади судових промов, зразки ораторського мистецтва, афоризми, поради промовцю. Подано короткий довідник видатних постатей риторики, словник найбільш поширених понять і термінів, науково-допоміжний бібліографічний покажчик. Для студентів педагогічних закладів вищої освіти.
Білавич Г. Основи риторики і красномовства. Навчально-методичний посібник. Івано-Франківськ, 2020. 211 с.
У навчальному посібнику «Основи ораторського мистецтва» висвітлено основний зміст понять класичної риторики. Розглянуто питання історичного розвитку риторики як науки, теорії риторики, а також подано теми, у яких розроблено основні положення практичної риторики. Посібник укладено відповідно до навчального плану та програми, він містить конспекти лекцій і теми практичних занять, теоретично-поняттєвий мінімум знань, перелік модулів та змістове наповнення до них, методичні рекомендації для самостійної роботи студентів, а також дидактичний матеріал та зразки ораторської майстерності.
Середа Н. В. Основи ораторської майстерності: навчальний посібник. Середа Н. В., Квасник О. В. Харків : НТУ «ХПІ», 2019. 304 с.
Розглянуто загальні питання про сутність риторики, роди, види і основні принципи публічного мовлення. Призначено для самостійної роботи студентів, що навчаються за спеціальностями 053 «Психологія», 011 «Освітні, педагогічні науки», 074 «Публічне управління та адміністрування». Рекомендовано для вивчення дисциплін «Риторика», «Основи ораторської майстерності», «Основи ораторського мистецтва». Також може бути корисним студентам всіх спеціальностей і викладачам, усім тим, хто прагне вдосконалити мистецтво комунікації та публічної промови.