[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Герасименко Є., Задирака Н. Адміністративні процедури в питаннях та відповідях. Київ: Дакор, 2020. 156 с.
У навчальному посібнику викладено актуальні питання історії формування та розвитку, поняття та загальні засади правового інституту «адміністративні процедури», його місце в системі адміністративного права України, основні завдання та принципи адміністративних процедур, завдання та види адміністративних процедур, загальні поняття щодо структури адміністративних процедур, окремі адміністративні процедурні провадження, права та обов’язки учасників адміністративних процедур, порядок здійснення окремих процедурних дій, процедурні питання, пов’язані з виконанням прийнятих адміністративних рішень.
[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Тацишин І. Б. Адміністративне право України: Навч. посібник. - Львів.: "Новий Світ - 2000", 2022. - 307[1] с.
У навчальному посібнику висвітлено основні теми навчальної дисципліни "Адміністративне право України" опираючись на сучасне законодавство. Поряд із теоретичним матеріалом із Загальної та Особливої частин також подано теми рефератів, перелік основних нормативно-правових актів та рекомендованої літератури, додаткові питання, практичні та тестові завдання до кожної теми.
Адміністративна процедура: особливості формування української концепції
Адміністративна процедура: особливості формування української концепції : матеріли Круглого столу, м. Харків, 15 вересня 2017 р. – Харків : Національна академія правових наук України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, 2017. 112 с.
У збірці представлено тези виступів, представлених під час проведення Круглого столу «Адміністративна процедура: особливості формування української концепції», який відбувся 15 вересня 2017 р. у м. Харкові за ініціативи Національної академії правових наук України та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Збірка також вміщує матеріали за тематикою Круглого столу, що були надані колегами для опублікування. Видання розраховано на всіх тих, хто цікавиться проблемами адміністративного та фінансового права.
Адміністративний процес України : підручник / за заг. ред. Д. І. Йосифовича. Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2021. 500 с.
Охоплено теми, які розкривають зміст, завдання, принципи і структуру адміністративного процесу. Зосереджено увагу на підходах до розуміння поняття адміністративного процесу у вітчизняній адміністративно-правовій теорії, видів та джерел доказів, а також особливостей процесу доказування в адміністративному процесі. Розглянуто завдання, принципи і стадії провадження у справах про адміністративні правопорушення. Надано характеристику стадій нормотворчого, реєстраційного та доз- вільного проваджень, а також проваджень за скаргами фізичних і юридичних осіб, визначено їхній зміст та особливості. Висвітлено загальні положення адміністративного судочинства та зміст його стадій. Сформульовано основні ідеї реформування адміністративного процесуального права в умовах інтеграції України в Європейський простір. Для здобувачів вищої освіти, викладачів навчальних закладів МВС України та закладів вищої освіти юридичного спрямування, практичних працівників судових і правоохоронних органів та органів владних повноважень.
Науково-практичний коментар до Закону України «Про адміністративну процедуру» / авт. колектив: Андрійко О. Ф., Бевзенко В. М. та ін.; за заг.ред. Тимощука В. П. – Київ, 2023 – 545 с.
Науково-практичний коментар до Закону України «Про адміністративну процедуру» (далі також – ЗАП) покликаний допомогти публічним службовцям та іншим фахівцям у практичному застосуванні Закону. Потреба у такій праці особливо гостра, зважаючи на суттєву новизну регулювання загальної адміністративної процедури для України. У коментарі розкривається нова для українського законодавства термінологія, конкретні норми та їх зв’язок з принципами адміністративної процедури, а також у цілісному механізмі правового регулювання. Особлива увага приділяється поясненню мети кожної норми, наводяться приклади та моделі застосування відповідних норм з посиланням на поточну практику, а також на закордонний досвід та вихідні джерела м’якого права (зокрема, акти Ради Європи). До авторського колективу з підготовки цього видання були залучені передусім фахівці, які брали безпосередню участь у розробленні законопроєкту «Про адміністративну процедуру» у складі відповідної робочої групи Міністерства юстиції, а згодом – при доопрацюванні ЗАП у робочій групі профільного парламентського комітету. Видання адресоване державним службовцям, службовцям місцевого самоврядування, суддям адміністративних судів, науковцям, викладачам, які мають самі використовувати Закон України «Про адміністративну процедуру» на практиці та/ або навчати його застосовувати інших осіб. Науково-практичний коментар буде корисним для усіх громадян і суб’єктів господарювання, щоб ефективно реалізовувати свої права, захищати законні інтереси у відносинах з державою.