Адміністративне право

 Адміністративне право України

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Тацишин І. Б. Адміністративне право України: Навч. посібник. - Львів.: "Новий Світ - 2000", 2022. - 307[1] с.

У навчальному посібнику висвітлено основні теми навчальної дисципліни "Адміністративне право України" опираючись на сучасне законодавство. Поряд із теоретичним матеріалом із Загальної та Особливої частин також подано теми рефератів, перелік основних нормативно-правових актів та рекомендованої літератури, додаткові питання, практичні та тестові завдання до кожної теми.

Адміністративні процедури в питаннях та відповідях

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Герасименко Є., Задирака Н. Адміністративні процедури в питаннях та відповідях. Київ: Дакор, 2020. 156 с.

У навчальному посібнику викладено актуальні питання історії формування та розвитку, поняття та загальні засади правового інституту «адміністративні процедури», його місце в системі адміністративного права України, основні завдання та принципи адміністративних процедур, завдання та види адміністративних процедур, загальні поняття щодо структури адміністративних процедур, окремі адміністративні процедурні провадження, права та обов’язки учасників адміністративних процедур, порядок здійснення окремих процедурних дій, процедурні питання, пов’язані з виконанням прийнятих адміністративних рішень.

Адміністративне право

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Адміністративне право : підручник / Ю. П. Битяк (кер. авт. кол.), І. М. Білакарєва, І. В. Бойко та ін. ; за заг. ред. Ю. П. Битяка. - Харків : Право, 2020. - 392 с.

У підручнику на основі досягнень адміністративно-правової науки, сучасного адміністративного законодавства України і практики його застосування висвітлено основні питання курсу адміністративного права України. Для студентів, аспірантів та викладачів юридичних спеціальностей закладів вищої освіти, а також наукових і практичних працівників.

Адміністративне право

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Остапенко О.І. Адміністративне право України (загальна частина) : навч. посіб. / [Остапенко О. І. Ковалів М. В., Єсімов С. С. та ін.] ; [Вид. 2-е, доп.] Львів : СПОЛОМ, 2021. 616 с.

Проведено аналіз основних інститутів адміністративного права. Враховано зміни, які відбулися в останні роки в науці адміністративного права, в системі органів публічного управління, в сфері адміністративного законодавства. Детально розглянуто питання публічного адміністрування, поняття адміністративного права та його місце у правовій системі держави, адміністративно-правові норми та адміністративно-правові відносини, адміністративно правовий статус Президента України та інші питання з курсу адміністративного права. Для здобувачів вищої освіти, аспірантів, практичних працівників органів публічного управління.

Адміністративне право

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Адміністративне право : навч. посіб. для здобувачів вищ. освіти / [Ю. П. Битяк, І. М. Балакарєва, М. І. Бєлікова, та ін.] ; за заг. ред. В.М. Гаращука та Р.В. Шаповала. Харків: Право, 2023. 277 с. 

Навчальний посібник «Адміністративне право» підготовлений відповідно до програми навчальної дисципліни «Адміністративне право» і розрахований на здобувачів вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр», «Магістр». Може використовуватися при підготовці до складання тестів із ЗНО та ЄДКІ.

Адміністративне право України. Повний курс

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Адміністративне право України. Повний курс : підручник / В. Галунько, П. Діхтієвський, О. Кузьменко та ін. ; за ред. В. Галунька, О. Правоторової. – Видання четверте. – Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. – 656 с.

У підручнику подано повний курс адміністративного права. За основу взято теоретичні положення та практику діяльності публічної адміністрації, що відповідає цінностям людиноцентристської теорії, коли публічна адміністрація має якнайповніше задовольняти права, свободи й законні інтереси приватних осіб відповідно до цінностей ЄС. Підручник може бути використано студентами в освітньому процесі, аспірантами, викладачами навчальних закладів, науковцями, членами уряду України та іншими посадовими особами органів публічної влади, народними депутатами, апаратом суду, активістами громадських об’єднань, а також усіма, хто цікавиться адміністративним правом. За змістом підручник відповідає Програмі другого блоку фахового вступного випробування з адміністративного права України, що затверджена МОН України. Він стане в нагоді під час підготовки до вступних випробувань для складання ЗНО до магістратури, а також у підготовці до відповідних кваліфікаційних іспитів кандидатів на посади суддів, прокурорів, адвокатів, нотаріусів і працівників правоохоронних органів.

Адміністративне право України (загальна частина)

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Адміністративне право України (загальна частина): навчальний посібник / О. І. Остапенко, М. В. Ковалів, С.С. Єсімов, Л.С. Гулак., Н.Я. Отчак, Л.О. Остапенко. Львів: НУ «Львівська політехніка», 2019. 504 с.

У навчальному посібнику проведений аналіз основних інститутів адміністративного права. Автори врахували зміни, які відбулися в останні роки в науці адміністративного права, в системі органів публічного управління, в сфері адміністративного законодавства. У навчальному посібнику детально розглядаються питання публічного адміністрування, поняття адміністративного права та його місце у правовій системі держави, адміністративно-правові норми та адміністративно-правові відносини, адміністративно правовий статус Президента України та інші питання з курсу адміністративного права. Навчальний посібник буде корисним для здобувачів вищої освіти, аспірантів, практичних працівників органів публічного управління.

Адміністративне право України. Повний курс

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Адміністративне право України. Повний курс : підручник / Галунько В., Діхтієвський П., Кузьменко О., Стеценко С. та ін. Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2018. 446 с. 

У підручнику розкрито повний курс адміністративного права на основі однойменної основоположної галузі публічного права. За основу взято теоретичні положення та практику діяльності публічної адміністрації, що відповідає цінностям людиноцентристської ідеології, коли публічна адміністрація має якнайповніше задовольняти права, свободи й законні інтереси фізичних і юридичних осіб відповідно до стандартів ЄС. Підручник може бути використаний студентами в навчальному процесі, аспірантами та викладачами юридичних і гуманітарних вищих навчальних закладів та факультетів, науковцями, народними депутатами України, державними службовцями, посадовими особами органів місцевого самоврядування та апарату суду, активістами громадських об’єднань, а також усіма, хто цікавиться адміністративним правом. Підручник стане в нагоді під час підготовки до вступних випробувань і під час вступу на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право», а також у підготовці до відповідних кваліфікаційних іспитів кандидатів на посади суддів, прокурорів, на здобуття свідоцтва про право на адвокатську діяльність.

Адміністративне право України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Адміністративне право України : підручник / В. В. Середа, О. Л. Хитра, Ю. С. Назар, Д. І. Йосифович, Я. М. Когут та ін. ; за заг. ред. Ю. С. Назара. Львів : ЛьвДУВС, 2021. 680 с.

До видання ввійшли теми Загальної та Особливої частин адміністративного права. У Загальній частині поєднано нормативний матеріал і теоретичні положення, що розкривають сутність публічного управління, його значення для формування структури адміністративного права. Також розглянуто статус суб’єктів адміністративного права, форми і методи публічного управління, адміністративно-правові режими, законність і дисципліну в публічному управлінні тощо. В Особливій частині проаналізовано адміністративно-правові засади публічного управління адміністративно-політичною, економічною та соціально-культурною сферами. У підручнику враховано основні ідеї реформування адміністративного права в умовах інтеграції України до Європейського простору. Для здобувачів вищої освіти, викладачів навчальних закладів МВС України, практичних працівників поліції, широкого кола читачів.

Особливості судового розгляду окремих категорій адміністративних справ

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Миронюк Р. В. Особливості судового розгляду окремих категорій адміністративних справ: навч. посібник / Р. В. Миронюк. Дніпро: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2019. 352 с.

Навчальний посібник підготовлено на основі вивчення проблематики адміністративно-процесуальної діяльності судів щодо розгляду окремих категорій адміністративних справ, а також практики адміністративних судів з розгляду та вирішення найбільш поширеної категорії публічно-правових спорів. Його положення базуються на нормах Конституції України, законодавства Європейського Союзу, Кодексу адміністративного судочинства України, Пленумів та рішень Верховного Суду, Касаційного адміністративного суду та інших нормативних актів, які регулюють публічні відносини. В посібнику розкрито зміст Загальної та Особливої частини адміністративного процесуального права України як нової галузі правової системи держави. Зроблено спробу відходу від усталеного поняття адміністративного процесу як діяльності органів виконавчої влади щодо реалізації своїх контрольно-наглядових повноважень за окремо взятою сферою суспільних відносин, а сконцентровано увагу на новітньому розумінні адміністративного процесуального права, основне призначення якого – урегулювати суспільні відносини, які виникають з приводу процесуального забезпечення реалізації прав і свобод громадян засобом їх звернення до адміністративних судів, з метою відновлення їх конституційних прав, які були порушені дією, рішенням чи бездіяльністю суб’єктів владних повноважень в життєво важливих сферах функціонування суспільних відносин. Розраховано на курсантів, студентів юридичних вузів, аспірантів, викладачів, науковців, працівників судових і правоохоронних органів та органів владних повноважень.

» Право та правоохоронна діяльність