Основи ґрунтознавства і геології

 

Географія ґрунтів з основами ґрунтознавства 

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі] 

Аріон О.В. Географія ґрунтів з основами ґрунтознавства: Навчально-методичний посібник. К, 2017. 226 с.

Навчально-методичний посібник включає: програму навчальної дисципліни «Географія ґрунтів з основами ґрунтознавства»; основні питання географії ґрунтів та загального ґрунтознавства, відповідно до тем, визначених навчальною програмою; методичні рекомендації до польової ґрунтово-географічної практики; термінологічний словник, в якому представлено основні поняття необхідні студентам для засвоєння матеріалу з дисципліни. Навчально-методичне видання призначене для викладачів та студентів географічних факультетів вищих навчальних закладів освіти.

 

Основи грунтознавства

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]  

Аріон О.В. Основи ґрунтознавства : навч.-метод. посіб. К.: ВПЦ "Київський університет", 2021.  327 с.

Висвітлено основні питання загального ґрунтознавства та географії ґрунтів відповідно до тем, визначених навчальною програмою. Подано методичні рекомендації до польової ґрунтознавчої практики; термінологічний словник, у якому представлено основні поняття, необхідні студентам для засвоєння матеріалу з дисципліни. У додатках наведено орієнтовні теми семінарів, завдання до практичних та самостійних робіт із курсу, а також тести для перевірки рівня знань. Для студентів і викладачів географічних факультетів вищих навчальних закладів.

 

Основи загальної геології

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]  

Основи загальної геології: навчальний посібник-практикум / С.Ю. Бортник, О.В. Ковтонюк, Н.М. Погорільчук. Київ, 2022. 164 с.

Навчальний посібник призначений для закріплення теоретичних знань та відпрацювання практичних навичок з основ загальної геології і рекомендований для підготовки студентів різних освітніх програм спеціальностей 106 Географія, 103 Науки про Землю, 198 Архітектура та будівництво, що опановують навчальну дисципліну «Основи загальної геології». Він включає матеріали та завдання для виконання практичних робіт та тестові завдання за основними тематичними блоками загальної геології у обсязі, передбаченому навчальною програмою. Для студентів та викладачів географічних факультетів.

 

Грунтознавство та охорона земель

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Грунтознавство та охорона земель : практикум // Н.В. Цуман, Б.В. Борисюк, П.І. Коваленко; за ред П.І. Коваленка. -Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2020. -256 с.

У практикумі наведені основні методи лабораторних і польових досліджень фізичних. водних. фізико-хімічних властивостей фунтів для виявлення деградаційних процесів в умовах інтенсивного землеробства. Охарактеризовані сучасні методики бонітування фунтів та якісної оцінки земель.

 

Динамічна геоморфологія: навчальний посібник

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Динамічна геоморфологія: навчальний посібник / Н.М. Погорільчук. – Київ, 2022. – 75 с.  

Рекомендовано до друку Вченою радою географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (протокол № 8 від 21 лютого 2022 року)

 

Основи метеорології і кліматології

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Основи метеоролоrіі і кліматолоrіі : навчальний посібник/ В. О. Тюленева, І. С. Козій. - Суми: Університетська книга, 2021. - 210 с.

Пропонований посібник містить двадцять тем, до складу яких входить матеріал, який охоплює практично всі метеорологічні процеси та явища, а також словникосновних термінів з метеоролопїі кліматолоrі та необхідні довідкоеіматеріали, що сприяютьзасвоєнню набутих знань, умінь і навичок.

 

Грунтознавство

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Панас Р. М. Ґрунтознавство: навчальний посібник. — Львів: "Новий Світ - 2000", 2021. - 312 с.

Розкрито поняття ґрунту як природного тіла та основного засобу сільськогосподарського виробництва. Охарактеризовано процеси й фактори ґрунтоутворення, будову, склад і властивості ґрунту. Наведена класифікація ґрунтів та закономірності їх поширення. Подана генетико-морфологічна характеристика типів ґрунтів у природних зонах. В окремих розділах розкрито питання родючості ґрунтів, ерозії і заходи щодо її усунення. Наведено матеріали грунтових обстежень і рекомендації у плані використання їх у споріднених галузях науки.

 

» Геодезія та землеустрій