Основи меліорації та ландшафтознвства

 

Ландшафтознавство: практикум

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Дудка І. Г., Чернов Б. О. Ландшафтознавство. Київ: КНТ, 2020. 198 с.

У практикумі вміщено лабораторні роботи до курсу «Основи ландшафтознавства» для студентів географічних спеціальностей вищих навчальних закладів України, запитання-завдання для перевірки опанованими знаннями з ландшафтознавства, теми для самостійного опрацювання, творчі завдання, список рекомендованої літератури, словник-довідник фізико-географічних і ландшафтознавчих термінів і понять, додатки, наприкінці вміщено тести для перевірки рівня засвоєння знань в умовах кредитно-модульної підготовки фахівців. Крім того, автори вводять в окремі теми додатковий матеріал, який, крім збагачення знань студентів, допоможе їм краще зрозуміти методику виконання практичних і самостійних завдань і, як вважається, спонукатиме студентів на власні пошукові дослідження, що притаманно сучасному Учителю.

 

Динамічна геоморфологія: навчальний посібник

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Погорільчук Н.М. Динамічна геоморфологія: навчальний посібник. Київ, 2022. 75 с.  

Рекомендовано до друку Вченою радою географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (протокол № 8 від 21 лютого 2022 року)

 

Еволюція ландшафтів України

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

Гродзинський М. Д. Еволюція ландшафтів України: ландшафтознавчо-географічний
вимір проблеми : монографія. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2023. -432 c.

Розглянуто еволюцію ландшафтів території України з міоцену до тепер. Методологію цього розгляду побудовано на застосуванні теоретичних уявлень сучасного ландшафтознавства до інтерпретації палінологічних, палеопедологічних, палеокліматичних та інших емпіричних даних палеогеографічних наук. Запропоновано схеми макроеволюції та етапності еволюції ландшафтів України, обґрунтовано поняття ландшафтно-  еволюційного регіону та схему ландшафтно - еволюційного районування території України. Встановлено вихідні поверхні та нуль-моменти сучасного ландшафтогенезу. Особливу увагу приділено голоценовій еволюції ландшафтів України, зокрема питанням інерційності ландшафтогенезу, перебудови структури ландшафтної зональності України в голоцені, впливу діяльності людини на ландшафтний покрив. Виділено й описано генетико-еволюційні ряди сучасного ландшафтогенезу: зональні кліматогенні, елювіальні літогенні, схилові денудаційні та постденудаційні, гідроморфні, галоморфні, марітимний. Для фахівців у галузі природничої географії, екології та наук про Землю, а також інших природознавців, до кола інтересів яких входять питання еволюції природного середовища України. Видання стане у пригоді студентам і викладачам природничих факультетів університетів.

 

Основи меліорації та ландшафтознавства

[Електронний ресурс, що знаходиться у вільному доступі]

 

Гоч В.,Марич Ю. Основи меліорації та ландшафтознавства.  Київ: Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти. 2020. 

У електронному  посібнику з навчальної дисципліни «Основи меліорації і ландшафтознавства» викладені основи зрошувальних і осушувальних меліорацій, режим зрошення і техніка поливу сільськогосподарських культур, осушувальні та осушувально-зволожувальні меліорації, меліорації заболочених заплав, спеціальні види осушення, культуртехнічні меліорації, агролісомеліорації і лісовпорядкування, розроблені лабораторно-практичні заняття.

Електронний посібник містить теоретичні відомості, опорний конспект, навчально-методичні картки, методичні вказівки щодо виконання практичних робіт, комплексну контрольну роботу, тестовий контроль знань, питання для самостійної роботи, презентації та відео до розділів, кросворди. Рекомендований для студентів і викладачів закладів фахової передвищої освіти.

 

Основи метеорології і кліматології

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Основи метеоролоrіі і кліматолоrіі : навчальний посібник/ В. О. Тюленева, І. С. Козій. - Суми: Університетська книга, 2021. - 210 с.

Пропонований посібник містить двадцять тем, до складу яких входить матеріал, який охоплює практично всі метеорологічні процеси та явища, а також словникосновних термінів з метеоролопїі кліматолоrі та необхідні довідкоеіматеріали, що сприяютьзасвоєнню набутих знань, умінь і навичок.

 

Ландшафтознавство

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Ландшафтознавство : навч. посіб. / Матковська С. І., Світельський М. М., Іщук О. В. та ін. -Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. - 144 с.

Викладено сучаснi пiдходи до основ ландшафтознавства. Висвітлено основні поняття ландшафтознавства, розглянуто структуру та властивості геосистеми, охарактеризовано особливості впливу людської дыюсті на природні ландшафти.

 

Основи ландшафтознавства і охорона земель

[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]

Основи ландшафтознавства і охорона земель: навч. посіб., 2-ге видання, виправлене і доповнене / В. І. Канівець, М. М. Пархоменко, С. В. Канівець. - К.: «Каравела», 2019. - 140 с.

У посібнику розглянуті компоненти ландшафту, елементарні його частини, функції окремих складових, класифікація і систематика ландшафтів, особливості їх обстеження й картування. Викладена система вимог з оптимального використан ня ландшафтів у аграрному секторі - агрономії, землевпорядкуванні, лісовому господарстві. Окремі розділи присвячені землям природно-охоронного призначення (рекреаційному, спортивно-оздоровчому тощо), описані заходи поліпшення земельних комплексів. Окремий розділ присвячено заповідному фонду та порядку включення нових земель до природоохоронних територій державного і місцевого значень.

» Геодезія та землеустрій