[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Машинне навчання: Навчальний посібник призначений для студентів, що навчаються за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальностями галузі знань 12 "lнформаційні технології. Львів: Видавництво «Новий Світ-2000», 2021. - 315 с.
Навчальний посібник „Машинне навчання" призначений для формування теоретичних, практичних навичок та їх використання при побудові аналітичних інформаційних систем та аналітичних модулів у системах підтримки прийняття рішень, коли необхідно спрогнозувати результат за вхідними даними. Він складається з двох частин. У першій частині начального посібника розглянуто класичні методи машинного навчання: навчання з вчителем та без вчителя. Методи навчання з вчителем призначені для розв'язування задач класифікації (прогнозування категорії об'єкта) та регресія (прогнозування місця на числовій прямій); без вчителя кластеризації, узагальнення та пошуку правил. Детально описано основні методи таких навчань. Друга частина присвячена іншим методам машинного навчання (навчання з підкріпленням та нейронним мережам).
Машинне навчання: комп’ютерний практикум з дисципліни «Машинне навчання» [Електронний ресурс]: навч. посіб. для студ. спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» (освітня програма «Інженерія програмного забезпечення мультимедійних та інформаційно-пошукових систем»)/ Л.М. Олещенко; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані. – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. – 92 с.
Навчальний посібник розроблено для ознайомлення студентів з технологіями програмування Python для машинного навчання та вимогами до виконаних комп’ютерних практикумів, зокрема, правилами їх оформлення.
Мосіюк, О. О. (2019) Штучний інтелект: вступ до машинного навчання. Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, м. Житомир.
Навчально-методичний посібник, що пропонується, може бути рекомендованим студентам ЗВО, а саме: студентам фізико-математичних факультетів спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика), вчителям інформатики, слухачам курсів підвищення професійної кваліфікації в процесі професійного вдосконалення.
[Друкований екземпляр знаходиться у бібліотеці коледжу]
Литвин В. В., Пасічник В. В., Яцишин Ю. В. Інтелектуальні системи: Підручник — Львів: "Новий Світ - 2000", 2021 - 406 с.
У підручнику розглядаються основні поняття, методи та моделі побудови інтелектуальних систем. Особливістю викладення є практична спрямованість: оволодіння поданим матеріалом достатнє для самостійного розроблення інтелектуальних систем. Окрім розділів: фундаментальні проблеми інтелектуальних систем, моделі та методи функціонування інтелектуальних систем, подання знань та доведень, онтологія та онтологічні системи, інтелектуальні агенти та мультиагентні системи, машинне навчання та нейронні мережі, які традиційно належать до курсу з інтелектуальних систем, що є продовження курсу "Системи штучного інтелекту", розглянуто сучасні теоретичні та практичні аспекти інженерії знань, а також прикладне використання інтелектуальних систем. Підручник створений з урахуванням досвіду, набутого під час опрацювання подібних вітчизняних та іноземних видань. Рекомендований для бакалаврів, які навчаються за напрямом "Комп'ютерні науки", та магістрів, що освоюють спеціальності, які базуються на такому бакалавраті. Підручник буде корисний також усім, хто цікавиться питаннями розроблення інтелектуальних систем.