Структура за темами
- Загальне
Загальне
IT-право – це досить новий напрямок в розвитку правовідносин та напрямок в юриспруденції. Станом на сьогодні IT компанії та IT бізнес активно розвиваються на території України. Досить поширеною є ситуація коли власники IT бізнесу не знають про свої права та можливості їх захисту.
IT право – це галузь права, яка регулює правовідносини у сфері інформаційних технологій. Цей напрямок права передбачає правовий захист інтелектуальної власності. Одним з найважливіших об’єктів охорони цієї галузі права є об’єкт інтелектуальної власності. Інтелектуальна власність нарівні з правом власності на майно досить часто порушується третіми особами.
СИЛАБУС ДИСЦИПЛІНИ
Навчальна дисципліна «ІТ право» спрямована на вивчення його основ, як комплексної галузі законодавства. Цифрові технології надають широкі можливості, здійснення яких врегульовано ІТ правом. ІТ право – це комплексна галузь законодавства, яка стрімко розвивається. Необхідно слідкувати за її розвитком. Право не встигає за технологіями, які виникають та удосконалюються. ІТ право покликане вирішити ряд важливих питань щодо правозастосування: фіксація змісту веб-сторінки, правосуб'єктність учасників ІТ правовідносин тощо. ІТ право – це і норми щодо електронного документообігу, електронного підпису, електронної комерції, електронних грошей. Криптовалюта та операції з нею – ще один виклик для ІТ права. Віртуальні активи – новий правовий інститут, який підлягає детальному вивченню під час спецкурсу. Авторське право охопило цифрове середовище, і ІТ право повинно також допомагати у його належному регулюванні. Комп'ютерна програма – це об’єкт ІТ технологій, який не має належного правового регулювання. ІТ право покликане вирішити цю проблематику. NFT як новий об’єкт має невизначену правову природу. Доменні спори – новий вид спорів, які вирішуються у судовому або у спеціальному порядку, який також вивчається ІТ правом. ІТ компанія та її взаємовідносини з працівниками, види ІТ компаній та структурування їх діяльності – обовязковий елемент вивчення ІТ права.
Мета: надання здобувачам вищої освіти теоретичних знань з дисципліни «ІТ право» та формування навиків щодо їх практичної реалізації.
Завдання навчальної дисципліни:
- ознайомити студентів з основними проблемами правового регулювання ІТ відносин в Україні;
- ознайомити з нормативно-правовими актами, які регулюють ці відносини в Україні;
- навчити застосовувати теоретичні положення на практиці
По проходженні курсу студенти повинні знати:
- джерела правового регулювання ІТ відносин в Україні
- правові засади здійснення електронної комерції, електронного документообігу
- правовий режим ДІЯ-СІТІ та правову природу гіг-контрактів
- застосування електронного підпису
- використання електронних грошей та правова природа криптовалюти
- правовий режим віртуальних активів
- здійснення авторських прав в ІТ сфері
- особливості правового режиму комп'ютерної програми як об'єкту ІТ права
- правову природу NFT
- особливості вирішення доменних спорів
- структурування роботи ІТ компанії, її види та порядок провадження діяльності
- порядок укладення та зміст договорів в ІТ сфері
По проходженні курсу здобувачі освіти повинні вміти:
- застосовувати одержані знання на практиці
- правильно застосовувати законодавство, що регулює ІТ відносини
- аналізувати та вирішувати практичні казуси в ІТ сфері
Аудиторні заняття – це колективна форма занять студентів з викладачем. Вона може проводитися у вигляді лекції, семінару, практичного заняття. У свою чергу лекція, семінар або практичне заняття можуть мати різні типи. Наприклад, лекція може бути оглядовою або проблемною, семінар проводитися у вигляді дискусії, практичне заняття – у вигляді ділової гри тощо. Як правило, серед аудиторних занять у навчальних планах більша частина годин відводиться на лекції.
Лекція, як правило, починається з короткого нагадування змісту попередньої лекції, для того, щоб зв’язати його з новим матеріалом.
Основні вимоги до лекції:
- науковість та інформативність;
- доказовість і аргументованість, наявність достатньої кількості яскравих, переконливих прикладів, фактів, обґрунтувань, документів і наукових доказів, емоційність при викладі навчального матеріалу;
- активізація мислення слухачів, постановка питань для міркування;
- чітка структура і логіка розкриття послідовно викладаються питань;
- методична обробка навчального матеріалу, виведення головних думок і положень, підкреслення висновків, повторення їх у різних інтерпретаціях;
- виклад доступною і ясною мовою, роз’яснення невідомих термінів.
Процес навчання при вивченні дисципліни "ІТ право" передбачає практичні заняття. Вони призначені для поглибленого вивчення дисципліни. Практичні заняття відіграють важливу роль у виробленні у студентів навичок, застосування отриманих знань для рішення практичних задач разом із викладачем.
Цілі практичних занять: поглиблювати, розширювати, деталізувати знання, отримані на лекціях; сприяти виробленню навичок професійної діяльності; розвивати наукове мислення і мова; контролювати процес засвоєння знань студентами.
Семінар призначений для поглибленого вивчення дисципліни, оволодіння методологією наукового пізнання. Головна мета семінарських занять – забезпечити студентам можливість опанувати навичками й уміннями використання теоретичного знання стосовно особливостей досліджуваної галузі.
На семінарських заняттях вирішуються наступні завдання:
- розвиток творчого професійного мислення;
- пізнавальна мотивація;
- оволодіння професійною термінологією;
- набуття навичок оперування формулюваннями, поняттями, визначеннями;
- оволодіння вміннями та навичками постановки і вирішення наукових проблем і завдань;
- відстоювання своєї точки зору.
- Секція 1
Секція 1
- Секція 2
Секція 2
- Секція 3
Секція 3